REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 15 d. 14:11

M. Skritulskas siūlo „Pušyną“ perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai

Vilnius

BNS / SCANPIX nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


197656

Seimo narys Mindaugas Skritulskas raštu kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydamas nedelsiant imtis lyderystės sprendžiant klausimą dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančio reabilitacijos centro „Pušynas“ funkcijų perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai. Parlamentaras norėtų, kad sėkmingai veikiančio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ likvidavimo procedūra būtų sustabdyta, deficitinės reabilitacijos paslaugos pacientams liktų prieinamos ir būtų realizuojama valstybės garantuota socialinė teisė į piliečių sveikatinimą.

M.Skritulsko nuomone, Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimas likviduoti Palangoje veikiantį poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“, taip atsisakant VRM nebūdingų funkcijų, yra suprantamas ir logiškas. Tačiau jam  nerimą kelia tai, kad pasirinktas tik vienas sprendimo būdas – likviduoti sėkmingai veikiančią, medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančią, mokesčių mokėtojų ir Europos Sąjungos investicijų pinigais sukurtą įstaigą perduodant ją VĮ Turto bankui.

„Tokiu būdu labai tikėtina, kad gyventojai neteks teisės gauti kokybiškas viešąsias sveikatinimo paslaugas. Patirtis rodo, kad privatizavimo procesas užtrunka kelerius metus – visą tą laiką įstaiga neveiktų, o pastatai prarastų funkcionalumą, taptų apleisti, o 100 darbuotojų netektų darbo. Beveik nėra abejonių – pastatus privatizavus patrauklioje vietoje šalia jūros, vėliau jie bus pelningai perparduodami kaip atskiri poilsio apartamentai“,- sako M. Skritulskas.

Jis akcentuoja, kad einant tokiu keliu ateityje bus apribota gyventojų teisė gauti kokybiškas viešąsias sveikatinimo paslaugas, kadangi jame reabilituojami pacientai iš visos Lietuvos, turintys judamojo – atramos aparato – pažeidimų, sergantys ginekologinėmis, endokrininėmis, inkstų, kraujotakos sistemos, virškinimo sistemos, akių ligomis.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA