REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 30 d. 12:30

M. Majauskui traukiantis iš Seimo, jo vietą užimsiantis K. Navickas tikina neatsisakysiąs mandato

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


263103

Ketvirtadienį parlamentarui Mykolui Majauskui paskelbus, kad atsisako Seimo nario mandato, jo vietą parlamente užims žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Politikas teigia neturėjęs abejonių dėl to, ar prisijungti prie parlamento konservatorių – pasak jo, „dalyvaudamas rinkimuose apsisprendi, kad dalyvausi politikoje“.

„Tikrai nustebau, tikrai nesitikėjau. Važiavau į parodą „Ką pasėsi“, į parodos atidarymą. Pakeliui – sužinojau“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė politikas.

„Atsisakyti (mandato – ELTA) neketinu“, – pažymėjo jis.

M. Majauskas šiuo metu dalyvavo Seimo Kultūros komiteto veikloje. Klausiamas, kokiame komitete norėtų dirbti, K. Navickas konkrečių svarstymų neįvardijo ir patikino, kad sprendimas – konservatorių frakcijos rankose.

„Spręs frakcija. Pagal mano kompetenciją – žemės ūkis ir aplinka. Bet tai yra frakcijos sprendimas“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimo narys M. Majauskas paskelbė atsisakantis parlamentaro mandato.

M. Majauskas 2020 metais į Seimą buvo išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašą. Politikui atsisakius parlamentaro mandato į Seimą turėtų ateiti pirmasis už brūkšnio sąraše šiuo metui esantis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Išrinktas į Seimą, parlamentaras ėjo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigas. Visgi, pernai rudenį parlamentaras pasitraukė iš šio posto, o vėliau buvo pašalintas ir iš TS-LKD. Jis aktyviai rėmė su Vyriausybe nesuderintą iniciatyvą dėl lengvatinio PVM tarifo maitinimo įstaigoms.

Nutrūkus ryšiams su partija, M. Majauskas pranešė kandidatuojantis į Vilniaus mero postą, tačiau rinkimai politikui buvo nesėkmingi – jis į antrą rinkimų turą nepateko.

Šiuo metu M. Majauskas dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje, Seimo Kultūros komitete.

K. Navickas Ingridos Šimonytės Vyriausybėje eina žemės ūkio ministro pareigas. Ankstesniame Ministrų kabinete politikas vadovavo Aplinkos ministerijai.

K. Navickas nėra TS-LKD partijos narys.REDAKCIJA REKOMENDUOJA