REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 28 d. 13:04

Lygumuose planuojama pagerbti Pakruojo krašto iškilią asmenybę – Kazį Daukšą

Pakruojis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


293362

Pakruojo kraštas garsus ne tik nuostabiu dvaru, išskirtiniais vėjo malūnais, istorija, tačiau iš čia yra kilę nemažai žymių asmenybių. Vienas jų žymus Lietuvos chemikas, mokslininkas, mokslinės ir didaktinės veiklos organizatorius, visuomenininkas, publicistas, Vilniaus universiteto profesorius Kazys Daukšas, gimęs Sakalų kaime, Lygumų sen. (šis kaimas neišlikęs). Iškili krašto asmenybė lankė Lygumų pradinę mokyklą ant kuriuos planuojama įrengti atminimo lentą profesoriui atminti. Siekiant įprasminti K. Daukšos atminimą, Pakruojo rajono savivaldybė toliau bendradarbiauja su Lietuvos mokslų akademija (LMA) ir Vilniaus Universitetu (VU). Ankstesniais metais bendraujant su LMA ir VU, gimė prasmingas projektas – Žeimelyje pastatyta žymaus mokslininko Teodoro Grotuso skulptūra. K. Daukšos atminimą įprasminti nuspręsta atsižvelgiant į artėjančią svarbią datą – 2025 metais bus minimos 120-osios profesoriaus gimimo metinės.

Planuojant atminimo įamžinimą Pakruojyje svečiavosi Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto dekanas Aivaras Kareiva, Fizinių ir technologijos mokslų centro direktoriaus pavaduotojas prof. Rimantas Ramanauskas, prof. Aldona Beganskienė, profesoriaus Kazio Daukšos marti doc. Emilija Udrėnaitė. Lydimi Pakruojo rajono savivaldybės vicemerės Simonos Lipskytės ir savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Renatos Budrienės svečiai apsilankė šalia buvusios Lygumų pradinės mokyklos pastato, kuriame apžiūrėjo istorinę vietą ir galimą atminimo lentos įrengimą. Delegacija taip pat apsilankė ir Pakruojo ugniagesių draugijos stoginėje, kurioje apžiūrėjo atnaujintą menininko Stasio Ušinsko ekspoziciją.

Svarbu paminėti, kad profesorius Kazys Daukšas dėstytojavo Vilniaus universitete. Chemikų patriarchas buvo išskirtinai žinomas universiteto dėstytojas ir aktyvus mokslininkas. Iki pat gyvenimo pabaigos jis buvo kupinas energijos ir naujų idėjų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA