REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Vasario 6 d. 10:37

LTOK Sportininkų komisija kreipėsi į tarptautinę bendruomenę: ragina neleisti rusams ir baltarusiams dalyvauti olimpinėse žaidynėse

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


258421

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Sportininkų komisijos nariai kreipėsi į tarptautinę sporto bendruomenę – Tarptautines sporto šakų federacijas, Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK), nacionalinius olimpinius komitetus – prašydami išlaikyti sankcijas Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, teigiama LTOK pranešime žiniasklaidai.

Olimpinio vicečempiono irkluotojo Mindaugo Griškonio vadovaujama komisija išreiškė palaikymą Ukrainos olimpinei bendruomenei ir dar kartą paskatino organizacijas padėti Ukrainos sportininkams ruoštis ir dalyvauti tarptautinėse varžybose.

LTOK Sportininkų komisija taip pat kreipėsi į Tarptautines sporto šakų federacijas, TOK, TOK Sportininkų komisiją ragindama imtis visų priemonių, kad karą Ukrainoje sukėlusios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos nei 2024 m. Paryžiaus vasaros, nei 2026 m. Milano-Kortinos žiemos olimpinėse žaidynėse šių šalių sportininkų nebūtų.

„Kadangi kiekviena Tarptautinė federacija yra išskirtinai atsakinga už tarptautines varžybas ir olimpinę atranką, mes kreipiamės į jus, ragindami imtis visų įmanomų priemonių, kad Rusijos ir Baltarusijos nebūtų ne tik tarptautinėse varžybose, bet ir olimpinėse žaidynėse, kol Ukrainoje vyksta karas“, – rašoma kreipimesi.

LTOK taip pat išreiškė poziciją, kad nepritaria rusų ir baltarusių dalyvavimui nei Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, nei bet kuriame kitame sporto renginyje, kol Ukrainoje vyksta karas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA