REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2019 m. Lapkričio 18 d. 21:30

LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė – žiemos olimpinių žaidynių koordinavimo komisijoje

Lietuva

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


107195

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) pirmadienį patvirtino 2026 metų žiemos olimpinių žaidynių Milanas-Kortina koordinavimo komisiją. Jos sudėtyje – ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Komisijai primininkaus olimpietė, IOC bei Europos parlamento narė Sari Essayah iš Suomijos. Buvusi sportinio ėjimo atstovė vadovaus lyčių lygybės principu sudarytai komisijai, kurią sudaro TOK, tarptautinių federacijų, nacionalinių olimpinių komitetų ir Tarptautinio paralimpinio komiteto atstovai.

Kaip apibrėžia „Olimpinė chartija“ koordinavimo komisijos paskirtis – stebėti olimpinių žaidynių organizacinio komiteto pažangą, teikti rekomendacijas dėl žaidynių planavimo, organizavimo, rengimo ir finansavimo, įskaitant bendradarbiavimą su vietos valdžios institucijomis, inspektuoti bazes bei pasiruošimą varžyboms, ruošti ataskaitas IOC Vykdomajam komitetui apie organizuojamo renginio situaciją, iššūkius bei rizikas.

„Milano-Kortinos projektas yra visiškai suderintas su „Olimpine darbotvarke 2020“ ir efektyvia kainų politika, siekiant išnaudoti esamų išteklių galimybes. Ši koordinavimo komisija turi ir žinių, ir įgūdžių, reikalingų bendradarbiauti su žaidynių organizatoriais, todėl neabejotinai išnaudos visą projekto potencialą“, - kalbėjo IOC prezidentas Thomas Bachas.

„Man privilegija dirbti su tokia talentinga žmonių grupe. Tikimės panaudoti savo patirtį padėdami Milano žiemos olimpinių žaidynių organizatoriams pasiekti darnaus vystymosi ir aktyvesnės visuomenės tikslus. Italija ir jos gyventojai žaidynes ypač palaiko, jų energija ir parama mus visus motyvuoja,“- komentavo S. Essayah.

Pirmasis koordinavimo komisijos vizitas Šiaurės Italijoje vyks 2020 m. antroje pusėje. Šių metų gruodžio 10 ir 11 dienomis TOK surengs pradinį susitikimą su Milano-Kortinos žaidynių organizatoriais.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA