REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 27 d. 08:00

LSDP suvažiavimas balsuos dėl V. Blinkevičiūtės perrinkimo partijos pirmininke

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


268446

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) šeštadienį per suvažiavimą Vilniuje balsuos dėl europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės perrinkimo partijos pirmininke, priims pareiškimą dėl neskaidrios savivaldybių tarybų narių išlaidų kompensavimo tvarkos.

Socialdemokratai planavo partijos lyderį rinkti tiesioginiuose rinkimuose, tačiau likus vienai kandidatei, nutarta rinkimus surengti per suvažiavimą.

Partijos skyriai į LSDP vadovus buvo iškėlę V. Blinkevičiūtės, europarlamentaro Juozo Oleko ir Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūras, tačiau pastarieji du atsisakė varžytis dėl lyderio posto.

V. Blinkevičiūtė Socialdemokratų partijai vadovauja nuo 2021 metų gegužės.

Šeštadienį socialdemokratai taip pat planuoja priimti pareiškimą dėl neskaidrios savivaldybių tarybų narių išlaidų kompensavimo tvarkos. Jame nustatyti įpareigojimai savivaldybėse dirbantiems partijos nariams, kaip elgtis, jei kyla abejonių dėl jų išmokų naudojimo skaidrumo.

Visuomenininkas Andrius Tapinas skelbė apie galimą Jonavos rajono savivaldybės politikų piktnaudžiavimą gaunant išmokas už kanceliarines išlaidas ir transportą. Dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Jonavos savivaldybei vadovauja LSDP pirmininkės pirmasis vicepirmininkas M. Sinkevičius. Jis penktadienį per spaudos konferenciją neigė piktnaudžiavęs tarybos nariams skiriamomis išmokomis, tačiau žadėjo grąžinti 4 tūkst. eurų grąžinti, nes vienu iš jo telefonų kurį laiką naudojosi žmona.

Socialdemokratai per suvažiavimą aptars ir politines aktualijas, konservatorių siūlymą surengti pirmalaikius Seimo rinkimus, planuoja priimti rezoliucijas dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, Lietuvos saugumo ir gynybos politikos, dėl susiklosčiusios situacijos šalies vidaus politikoje bei dėl švietimo politikos.

LSDP Seime šiuo metu turi 12 atstovų, per kovą vykusius savivaldos rinkimus partija gavo daugiausia – 375 – mandatų savivaldybėse. Socialdemokratai taip pat pirmauja pagal visuomenės nuomonių apklausas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA