REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Lietuvos Raudonasis Kryžius2023 m. Balandžio 11 d. 11:22

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus vadovė: „Visi turime išmokti dalintis“ 

Šiauliai

Asociatyvi BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


264020

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) – valstybės ir žmonių pagalbininkas. Aktyviai veikęs krizių Lietuvoje metu: pandemijos, migrantų iš Baltarusijos krizės laikotarpiais – pastaraisiais metais jėgas sutelkė pabėgėlių iš Ukrainos pagalbos teikimui. Taip pat Lietuvos Raudonasis Kryžius vykdo ir nacionalines programas bei padeda vienišiems senjorams, negalios paliestoms šeimoms, moko visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių, vykdo veiklas, skirtas jaunimo švietimui bei ruošia Pasirengimo ekstremalioms situacijoms savanorių būrius. Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp tų ir Šiauliuose.

Be įprastų LRK veiklų, Šiaulių skyriuje savanoriai kartu su 15 grupės lyderių teikia pagalbą vienišoms mamoms Šventos Teresės namuose, vaikų dienos centruose padeda vaikams paruošti namų darbus, organizuoja stovyklas, ekskursijas ir kitus užsiėmimus. Šiuo metu Šiaulių skyriuje iš viso yra 813 savanorių.

LRK Šiaulių skyriaus vadovė Aistė Žolevičienė pasakoja, kad Šiauliuose ją labiausiai džiugina jaunimo mokėjimas susiburti ir noras padėti. „Savanorystė žmoguje sudaro didelį vertybinį pamatą. Empatiškas reagavimas į kito žmogaus situaciją ir skausmą – toks įgūdis padeda net savo asmenines problemas spręsti lengviau, labai džiugu, kai empatijos žmonės mokosi nuo jaunų dienų“, – apie savanorystės svarbą ir pilietišką Šiaulių jaunimą kalbėjo A. Žolevičienė.

Pagalba vienišiems senjorams tiesiog suvirpina širdis

LRK Šiaulių skyriaus vadovė prisiminė nutikimą, kai pandemijos įkarštyje jai pačiai teko stovėti parduotuvėje ir stebėti, kaip senjoras dėl suglamžyto galimybių paso nebuvo įleistas į vidų. A. Žolevičienė atsisukusi į senjorą paklausė, ko reiktų iš parduotuvės ir net nesudvejojusi nupirko taip reikalingos duonos ir pieno. Šiaulių vadovę sujaudino tai, kad pasakius, jog už nupirktus produktus pinigų iš senjoro nereikia, šis ėmė verkti.

Senjorams, kaip ir visiems kitiems, itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas ir pagalba. Todėl Lietuvos Raudonajame Kryžiuje yra vykdoma programa „Šilti apsilankymai“, skirta vienišiems senjorams. Savanoriai užmezga draugystę su senjoru ir taip ne tik mažina vienišumo jausmą, bet ir kuria pasitikėjimą ir žinojimą, kad visada bus į ką kreiptis pagalbos, kai pagalba reikalinga labiausiai. Lietuvos Raudono Kryžiaus savanoriai Šiauliuose aktyviai įtraukia senjorus į tokias veiklas, kaip filmų peržiūros ar poezijos vakarai. „Mes galime padėti įvairiose gyvenimiškose situacijose. Yra žavinga, kai jaunimas atsisuka parduotuvėje ir vyresnio amžiaus žmogui sako, kad gali už jį sumokėti. Tai tik parodo pavyzdį, kad męs galime, mokame dalintis, padėti vieni kitiems ir tai yra mūsų, Šiaulių skyriaus varikliukas judėti pirmyn“, – sako LRK Šiaulių skyriaus vadovė A. Žolevičienė.

Aistė sako, kad gebėti dalintis yra labai svarbu. „Niekada negali žinoti, kada kažkam reikės dalintis su pačiu tavimi. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“. Būtent todėl A. Žolevičienė sako, kad džiaugiasi, jog LRK Šiaulių skyriuje pavyko suteikti humanitarinę pagalbą visiems krizės paliestiems: nesvarbu ar tai Ukrainos karo pabėgėlis, ar negalią turintis asmuo.

Šiaulių skyriaus vadovė paklausta apie labiausiai įstrigusį įvykį darbe, prisimena kovo 8-osios šventę, kai vienas vietinių verslų gėlėmis parėmė Šiaulių globos namus. Nuo pat ryto vyrai senjorai pradėjo puoštis: kas skrybėlėmis, kas kaklaraiščiais, o pasidabinę – keliavo sveikinti senjorių moterų. Aistė pasakoja, kad stebėti besiruošiančius senjorus buvo viena įspūdingiausių akimirkų.

„Visas Lietuvos Raudonasis Kryžius yra viena didelė komanda. Nesvarbu, kuriame mieste dirbi ar kokias pareigas užimi. Mes visi turime bendrą tikslą – padėti kuo didesniam skaičiui žmonių Lietuvoje ir visi kartu to siekiame“ , – apie darbą LRK pasakoja Šiaulių skyriaus vadovė Aistė Žolevičienė.

Kiekvienas norintis prisidėti prie organizacijos veiklų ir jos kasdienių gerų darbų, turi galimybę skirti 1,2% nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Organizacijos identifikacinis numeris 190679146, daugiau informacijos: https://redcross.lt/parama/REDAKCIJA REKOMENDUOJA