REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Rugsėjo 25 d. 14:20

Lietuvos pasieniečiai į Lietuvą neįleido 140 Rusijos piliečių

Lietuva

BNS nuotr.

Sniegė BalčiūnaitėŠaltinis: BNS


246714

Per pirmąją savaitę, kada Baltijos šalys ir Lenkija pradėjo taikyti griežtesnę Rusijos piliečių įleidimo tvarką, į Lietuvą nepavyko patekti 140 Rusijos piliečių, BNS sekmadienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienį neįleistas 21 žmogus, antradienį – 20, trečiadienį ir ketvirtadienį – po 23, penktadienį – 22 ir šeštadienį – 31 Rusijos pilietis.

Tuo tarpu nuo pirmadienio vidurnakčio iki sekmadienio įleisti 8 553 Rusijos pasus turintys žmonės.

Pirmadienį įleisti 1 122 Rusijos piliečiai, bandantys per Lietuvą įvažiuoto į Europos Sąjungą (ES), antradienį – 1603, trečiadienį – 972, ketvirtadienį – 1627, penktadienį – 1247 ir šeštadienį –1982 Rusijos piliečiai.

Kaip BNS sakė VSAT atstovas Giedrius Mišutis, konfliktinių situacijų per savaitę nefiksuota, išskyrus vieną atvejį, kai bandęs sieną kirsto Raigardo pasienio kontrolės punkte Rusijos pilietis atsisakė grįžti, iš kur atvyko, gulėsi ant žemės, bet pareigūnų buvo išneštas už sienos ribų.

„Incidentų, kad būtų reikėję panaudoti jėgą, specpriemones, antrankius ar kažkokių specialius veiksmus, ar konfliktų nebuvo“,– teigė VSAT atstovas.

Jis, be kita ko, pabrėžė, kad šią savaitę į Lietuvą buvo įleista kur kas mažiau rusų negu paprastai.

„Tikrai yra sumažėjęs srautas. Beveik apie du kartus. Vakar (šeštadienį – BNS) priartėjo, bet ir tai 2 tūkst. nepasiekė. Šiaip skaičiai būdavo paprastai virš 2 tūkst. ar net 3 tūkst. per parą įleidžiamų rusų“, – teigė G. Mišutis.

Per pirmadienį-šeštadienį į Latvija neįleistas 41 rusas, o atvyko 1 736 žmonės. Iki šeštadienio 117 Rusijos piliečių nepavyko kirsti Estijos sienos, o estai įsileido 8 128 žmones.

Lenkija informacijos nepateikė.

Nuo pirmadienio į Baltijos valstybes ir Lenkiją įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys asmenys: Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau galės per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, atsisakydami įleisti kriterijų neatitinkantį Rusijos pilietį į Lietuvos teritoriją, turės teisę panaikinti arba atšaukti jo vizą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA