REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20182018 m. Sausio 19 d. 08:23

Lietuvos lenktynininkai gerina savo pozicijas Dakaro ralyje

Pasaulis

„Agrorodeo“ komandos ekipažui, Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui, finišuoti šiame Dakaro ralio etape pavyko 21-oje vietoje. Bendroje įskaitoje jie po dvylikos etapų užima 18-ą poziciją. Nuotraukos autorius Vytautas Dranginis.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


26716

Po ketvirtadienį įvykusio 12-ojo Dakaro ralio etapo visi trys lietuvių ekipažai pagerino savo pozicijas bendroje įskaitoje.

Ilgiausiame šių metų lenktynių etape (522 km greičio ruožas) tarp automobilių nugalėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota“) - 5 val. 49 min. 57 sek. Antrąją vietą užėmė čempiono titulą ginantis prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Peugeot“, +2 min. 3 sek.), trečiąją - Pietų Afrikos Respublikos (PAR) lenktynininkas Ginielis de Villiersas („Toyota“, +4.33).

Lenktynių lyderis ispanas Carlosas Sainzas („Peugeot“) nuo nugalėtojo atsiliko 18 min. 1 sek. ir užėmė devintąją poziciją.

Lietuvių Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio („Toyota“, +1:04.24) ekipažas, preliminariais duomenimis, užėmė 17-ąją vietą, Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio („Toyota“, +1:35.21) - 20-ąją, o Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno („Toyota“, +1:41.30) - 21-ąją.

Kalbėdami apie ketvirtadienio greičio ruožą, „Agrorodeo“ ekipažo nariai V. Žala ir S. Jurgelėnas išskyrė karštį. Leidžiantis iš aukštikalnių žemyn, karštis tik auga - vietomis jis siekia apie 40 laipsnių.

„Karšta šiandien - buvau iškišęs ranką pro langą, tai ta šiluma ne vėsina, o tik dar labiau šildo. Kalbant apie greičio ruožą, šiandien nemažai saugotis reikėjo: daug akmenų buvo, tačiau vieną kartą ratą vis tiek prakirtome“, - pasakojo šturmanas S. Jurgelėnas.

V. Žala pridūrė, kad ketvirtadienio etapas jau yra paskutinis iš tų pačių sunkiausiųjų, kuriuose, kaip jis pats juokauja, „būna daug reikalų“.

„Pirma dalis neblogai ėjosi, antroje dar įsivažiavom, bet gale prisidirbome. Iš pradžių ratą pramušėme, o po to paklydome ir sugaišome daug laiko, tačiau panašu, kad visa velniava jau už mūsų. Paskutinis greičio ruožas bus ralinis - tikiuosi, „pakaifuosime“, - kalbėjo lenktynininkas.

„General Financing team Pitlane“ komandos pilotas B. Vanagas neišvengė techninių problemų, tačiau įpusėjęs antrąją kankynės savaitę, jų nebesureikšmina.

„Kai pirmą kartą paspaudžiau stabdį ir supratau, kad pedalas smenga, tai greituoju būdu susižiūrėjau priekinis ar galinis kontūras yra pramuštas, blokavau sistemą, kad neišbėgtų iš priekio, pasirodo, kad galinis buvo pažeistas kontūras“, - apie dienos nuotykį pasakoja Benediktas.

Savo gyvenimo kelią pabaigti nusprendęs stabdžių vamzdelis tam pasirinko pačią greičiausią greičio ruožo sekciją - ekipažas judėjo didesniu nei 150km/val. greičiu. Dėka specialios „Black Hawk“ sumontuotos stabdžių valdymo sistemos, ekipažas sugebėjo išlaikyti veikiančius priekinius stabdžius ir taip pabaigti pirmąją sekciją. Per dvi tonas sveriančio automobilio lėtinimas vos dviem ratais netruko užkaitinti stabdžių skysčio, tad iki pirmosios greičio dalies finišo teko riedėti išmintingai. Ten sulaukę technikų pagalbos, antroje dalyje „General Financing team Pitlane“ ekipažas startavo išsprendę stabdžių problemas, tačiau savo darbą dirbti netrukus atsisakė ir vairo stiprintuvas: „Antroje dalyje nustojo veikti vairo stiprintuvas. Tokia misija neįmanoma - sukti vairą, kuris nesisuka ir daužo tau per rankas taip, kad man vieną kartą yra riešą sulaužęs“, - dienos nuotykius apžvelgė pilotas.

Maratonas yra pasiekęs savo finišo tiesiąją ir jau šeštadienį finišuos Kordoboje - nepaisant to, atsipalaidavimui ar blogai nuotaikai dėl jau įgrisusių dulkių, gedimų, ar pramuštų ratų vietos nėra. Neretai dalyvių fone išgirstami paniurzgėjimai dėl organizatorių klaidų reiškia paprasčiausią norą namo - maratonas šiemet pareikalavo titaniškos kantrybės ir visiško atsidavimo, tačiau Benedikto nuomone, atsipalaiduoti ar atsiduoti emocijoms dar anksti:

„Tu dirbi darbą. Jei pradėsi erzintis, tai tikrai kažkur plosi, tai pagrindinis dalykas, ką tu darai - pasistengi su minimaliais nuostoliais atvažiuoti į finišą“, - konstatavo B. Vanagas.

Bendroje įskaitoje pirmaujantis C. Sainzas antrąją vietą užimantį S. Peterhanselį lenkia 44 min. 41 sek.

A. Juknevičius (+12:14.27), dar negalutiniais duomenimis, pakilo į 13-ąją vietą, o V. Žala (+15:57.53) liko 19-as. B. Vanagas lyderiui pralaimi 44 val. 28 min. 1 sek. ir savo poziciją sužinos tik finišavus kitiems lenktynininkams.

Neįtikėtina kova vyksta sunkvežimių įskaitoje. Ketvirtadienio etape nugalėjo olandas Tonis van Genungtenas („Iveco“), bet tikra drama susiklostė bendroje rikiuotėje. Trečias 12-ajame etape finišavęs rusas Eduardas Nikolajevas („Kamaz“) tapo bendrosios įskaitos lyderiu, nes ketvirtoje vietoje likęs argentinietis Federico Villagra („Iveco“) buvo nubaustas 15 min. bauda.

Dabar bendroje įskaitoje E. Nikolajevas F. Villagrą lenkia vos 1 sek. Trečioje pozicijoje yra baltarusis Sergejus Viazovičius (MAZ), bet jis nuo lyderių atsilieka beveik 3,5 val.

Motociklininkams ir keturračių vairuotojams ketvirtadienis buvo poilsio diena.

Penktadienį Dakaro ralio dalyvių laukia priešpaskutinis maratono greičio ruožas iš San Chuano į Kordobą. Viso sportininkams teks įveikti 929 kilometrus, iš kurių 369 km - greičio ruožas. Lenktynininkams teks daug bekelės bei klasikinio ralio kilometrų - dalyje penktadienio trasų vyksta Argentinos Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA