REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Birželio 15 d. 10:48

Lietuvos ir Nyderlandų verslui – naujos galimybės energetikos srityje

Lietuva

Lrp.lt nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


41680

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Nyderlandų Karaliumi Willemu- Alexanderiu dalyvauja dvišaliame energetikos forume. Jame 150 abiejų šalių verslo atstovų aptaria naujas bendradarbiavimo galimybes suskystintųjų gamtinių dujų, atsinaujinančios energetikos srityse. Forume taip pat pristatomi lietuviški energetikos sektoriaus startuoliai.

Tarp forumo dalyvių – tokių Nyderlandų energetikos kompanijų kaip „Shell“, „Gasunie“, „Nuon Vattenval“ atstovai. Forume taip pat dalyvauja Lietuvos įmonės „Klaipėdos nafta“, „Lietuvos energija“, „Litgrid“, „BaltPool“, „Achema“.

Stiprų suskystintųjų gamtinių dujų sektorių išvystę Nyderlandai siekia paskatinti SGD vartojimą transporto, pramonės, namų ūkio reikmėms Europoje. O Klaipėdos SGD terminalą Nyderlandų kompanijos laiko vartais į visą Baltijos jūros regioną.

Prezidentės teigimu, tai rodo, kad mūsų „Independence“ ne tik garantuoja energetinę nepriklausomybę, bet ir atveria naujų galimybių šalies verslui bei pažangai.

Glaudesniu bendradarbiavimu su Lietuva domisi pasaulinė energetikos milžinė „Shell“, kuri jau pradėjo transportuoti mažos apimties SGD krovinius iš Klaipėdos uosto į naujas gamtinių dujų paskirstymo stoties talpyklas, kitos Nyderlandų kompanijos. Pernai bendradarbiaujant su šios šalies įmonėmis dujos iš plaukiančiojo SGD terminalo „Independence“ pirmą kartą perkrautos į mažesnį laivą – tokia technologija panaudota pirmą kartą pasaulyje.

Naujas inovacijų galimybes paskatins ir forumo metu pasirašomas tarpusavio supratimo memorandumas tarp Klaipėdos ir Groningeno bei Eindhoveno universitetų, dėl bendradarbiavimo plėtojant gamtą tausojančias, pažangias SGD technologijas.

Forume taip pat aptariamos dvišalės perspektyvos atsinaujinančios energetikos srityje. Nyderlandai siekia mažinti anglies suvartojimą ir domisi galimybėmis importuoti biomasę iš Lietuvos. Dėmesio skiriama ir vėjo energijos plėtrai, inžinerinėms šios pramonės galimybėms.

Energetikos forumo metu Prezidentė ir Nyderlandų Karalius susipažino ir su lietuviškais energetikos startuoliais, gaminančiais šiam sektoriui skirtus dronus, taip pat aplinką tausojančius elektrinius dviračius, paspirtukus.

Nyderlandai – viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių. Dvišalė prekyba pernai išsaugo 26 proc. ir siekia 2,4 mlrd. eurų. Tai ir antra didžiausia investuotoja Lietuvoje, kurios investicijos siekia 2 mlrd. eurų.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA