REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 17 d. 12:33

Lietuvos bankas perspėja bankus dėl galimų kibernetinių atakų, elektros tiekimo sutrikimų

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


204904

Rusijos priešpriešai su Ukraina galint peraugti į karinį konfliktą, Lietuvos centrinis bankas nurodė šalies bankams būti pasiruošusiems galimam elektros tiekimo nutraukimui ir kibernetinėms atakoms, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Lietuvos banko laiške finansų bendrovėms, kurį matė „Reuters“, teigiama, kad elektros ir interneto prieigos netekimas yra vienas iš „ekstremalių, bet galimų“ scenarijų, todėl tam turi būti pasiruošta.

„Padidėjusi geopolitinė įtampa regione padidina kibernetinių atakų grėsmes, įskaitant atakas prieš svarbiausią informacinę infrastruktūrą“, – laiške perspėjo Lietuvos bankas.

Centrinis bankas komentare BNS nurodė, kad jis nuolat tikrina, ar finansų įstaigos atitinka informacinių ir ryšių technologijų bei saugumo rizikos valdymo reikalavimus, kaip jos atnaujina veiklos tęstinumo planus ir siekia užtikrinti, kad finansų rinkos dalyviai būtų tinkamai pasirengę įvairiems scenarijams.

„Kibernetinio saugumo temos aktualumas didėja, todėl labai svarbu, kad rinkos dalyviai skirtų tinkamą dėmesį šiam klausimui“, – rašoma centrinio banko komentare. 

Lietuva, Latvija, Estija, Baltarusija ir Rusija vis dar priklauso bendrai elektros energetikos sistemai BRELL, valdomai iš Maskvos. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA