Sportas2024 m. Kovo 26 d. 08:07

Lietuvai atstovavusios Panevėžio sporto centro krepšininkės su komanda pasidabino bronzos medaliais

PSC nuotr.

EtapliusŠaltinis: Panevėžio sporto centro informacija

296045

Savaitgalį Estijos sostinėje Taline vyko Europos U16 merginų krepšinio lygos (EGBL) finalas, kuriame A grupėje žaidžianti Lietuvos U15 merginų krepšinio rinktinės komanda LTU15 iškovojo bronzą. Šiai rinktinei vadovauja treneris Edvinas Justa, jo asistentė - Panevėžio sporto centro krepšinio trenerė Ilona Rimšienė. Lietuvos U15 merginų rinktinės sudėtyje žaidė ir trys Panevėžio sporto centro ugdytinės - Urtė Gurevičiūtė, Marija Šiškinaitė ir Gabija Galvanauskaitė.

„Finalinėse rungtynėse varžėsi stiprios, konkurencingos komandos, buvo geras krepšinio turnyras. Merginos visas rungtynes neatsipalaidavo, buvo susikoncentravę į žaidimą, krepšinio aikštelėje parodė stiprų charakterį, nelaimėję vienų rungtynių nepasidavė, toliau kovojo, todėl šis begalinis ryžtas laimėti mus ir atvedė į trečią vietą“, - kalbėjo trenerė Ilona Rimšienė.

Varžybos prasidėjo susitikimu su suomių komanda „HoNsU“, kuri be didelio vargo įveikta rezultatu 51:24 (11:6, 19:7, 8:2, 13:9). Kova su Talino sporto akademijos merginomis baigėsi vos trijų taškų persvara ne lietuvaičių naudai – 46:49 (15:11, 11:12, 7:6, 13:20). Įtemptos varžybos vyko ir su Riga/Jugla ekipa, tačiau po atkaklios kovos LTU15 komanda penkių taškų skirtumu nusileido priešininkėms 47:52 (8:16, 12:12, 17:11, 10:13). Liepaja LSSS ekipos merginos pirmąjį kėlinį pradėję pergale neleido mūsiškėms įsiveržti į priekį ir laimėti šių rungtynių. Lietuvaitėms neliko nieko kito tik pripažinti priešininkių pranašumą 53:71 (15:24, 15:17, 14:22, 9:8). Rungtynėse dėl trečios prizinės vietos susikovė dvi lietuvių merginų komandos - LTU15 ir „Deivės“. Du pirmus kėlinius LTU15 merginos pralaimėjo, o trečias kėlinys baigtas lygiosiomis. Paskutiniame kėlinyje merginos susiėmė ir net 10 taškų skirtumu įveikė „Deives“. Šis rezultatas LTU15 komandai užtikrino trečios vietos nugalėtojų vardą.

Lietuvos U15 merginų krepšinio rinktinės komanda laimėjusi 2 rungtynes iš 5 žaistų iškovojo EGBL U16 čempionato bronzos medalius. Į geriausiųjų žaidėjų penketuką pateko Panevėžio sporto centro ugdytinė Urtė Gurevičiūtė.