REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 12 d. 11:22

Lietuva į Latviją siunčia 20 pasieniečių: kaimynai susiduria su labai dideliu iššūkiu

Lietuva

BNS / Scanpix nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


277738

Lietuva išsiunčia 20 pasieniečių į Latviją, kuri pastaruoju metu susiduria su išaugusiais migrantų, bandančių neteisėtai kirsti valstybės sieną, srautais. Kaip teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos pasieniečiai į Latvijos – Baltarusijos pasienį išvyks trečiadienį.

„Mes siūlome 20 pasienio pareigūnų pagalbą, kurie turi atitinkamą pasirengimą bei žinias“, – žurnalistams antradienį sakė A. Bilotaitė.

„Kai Lietuvą ištiko sudėtinga situacija, mūsų kaimyninės šalys buvo tos, kurios atėjo mums į pagalbą, pasiūlė pagalbą. Tiek latviai, tiek estai, tiek lenkai“, – pridūrė ji.

Šiuo metu, tęsė A. Bilotaitė, su didesniais iššūkiais susiduria kaimyninė Latvija.

„Šiuo metu mes matome, kad su labai dideliui iššūkiu susiduria Latvija. Srautai ir bandymai patekti į Latviją yra labai išaugę. Buvo dienų kai buvo virš 200 atvejų. Tai didžiulis iššūkis. Žinant, kad Latvija dar neturi padengusi savo sienos fiziniu barjeru ir stebėjimo sistemomis... Jiems sudėtingiau valdyti šį procesą“, – sakė ministrė.

Latvija praėjusiomis dienomis registravo augančius skaičius migrantų, norinčių neteisėtai kirsti sieną iš kaimyninės Baltarusijos.

Pasienio apsaugos duomenimis, per praėjusias tris dienas 472 asmenys mėgino kirsti ES išorės sieną. Vien tik sekmadienį užkirstas kelias 246 bandymams pereiti sieną – tiek daug jų per 24 valandas iki šiol nėra buvę.

Bendras neteisėtų mėginimų pereiti sieną skaičius jau viršijo 7 800 – pernai tokių atvejų buvo 5 300.

Latvija, kaip ir Lenkija bei Lietuva, kaltina Baltarusijos diktatorių Aliaksandrą Lukašenką organizuotai gabenant migrantus prie ES išorės sienos ir taip darant spaudimą Vakarams. Dėl to šalys sustiprino sienos apsaugą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA