REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 21 d. 14:32

Lietuva dėl humanitarinių vizų mobilizacijos vengiantiems rusams spręs individualiai

Lietuva

Flickr.com nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


246393

Rygai pareiškus, kad ši neišduos humanitarinių vizų mobilizacijos vengiantiems rusams, Lietuva sako, jog kiekvieną prašymą vertins individualiai.

Užsienio reikalų ministerija (URM) komentare BNS trečiadienį pabrėžė, kad Vilnius „neturi tikslo ir pajėgumų išduoti vizas humanitariniais pagrindais visiems prašantiems Rusijos piliečiams“.

„Tam reikalingi ir su nacionalinio saugumo klausimais susiję patikrinimai. Besikreipiančių Rusijos piliečių prašymai toliau bus vertinami įprasta tvarka, atsižvelgiant į visas aplinkybes ir individualiai, siekiant išvengti grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui ir išlaikyti atviras duris persekiojamiems pilietinės visuomenės bei opozicijos atstovams“, – nurodo URM.

Ministerija taip pat teigia, kad Lietuva toliau konsultuosis su regioniniais partneriais ir Europos Sąjungos (ES) lygiu dėl reagavimo būdų.

Beveik aštuonis mėnesius tęsiantis Kremliaus karui Ukrainoje, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje.

Pasak jo, Vakarai neva „bando padalyti ir sunaikinti Rusiją“, o Kyjivas planuoja perkelti karo veiksmus į Rusijos teritoriją.

Reaguodamas į tokius pareiškimus, Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius „Twitter“ paskyroje pareiškė, kad mobilizacijos vengiantiems rusams Ryga neišduos humanitarinių vizų.

„Saugumo sumetimais Latvija neišduos humanitarinių ar kitų rūšių vizų Rusijos piliečiams, vengiantiems mobilizacijos, ir nepakeis nuo rugsėjo 19 dienos įvestų sienos kirtimo apribojimų Rusijos piliečiams, turintiems Šengeno vizas“, – rašė jis.

Latvijos diplomatijos vadovas taip pat teigė, kad jo šalis konsultuosis su sąjungininkais ir partneriais dėl bendrų veiksmų, susijusių su Rusijos pradėta mobilizacija.

Pirmadienį Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija pradėjo taikyti griežtesnę Rusijos piliečių kontrolę, per ES išorinę sieną įleisdamos tik tam tikrus kriterijus atitinkančius rusus: diplomatus, disidentus, pervežimo bendrovių darbuotojus, ES piliečių šeimų narius, Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turinčius, tranzitu per Lietuvą traukiniais į Kaliningrado sritį ir iš jos vykstančius rusus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA