REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Liepos 20 d. 06:00

Liepos 20-oji: vardadieniai, astrologija

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


91904

Liepos 20-oji – Tarptautinė šachmatų diena. Perkūno, Šv. Elijaus debesų valdytojo diena.

Tarptautinė šachmatų diena švenčiama nuo 1966 m. Pasaulinės šachmatų federacijos FIDE sprendimu. Šachmatai – labai senas žaidimas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad žaidimui apie 2000 metų. Šachmatai atsirado Indijoje. „Šach-mat“ reiškia „valdovas mirė“.

Lietuvoje šachmatais pradėta žaisti apie XVII a. Tuomet tarpusavyje rungtyniavo Lietuvos didikai. 1887 m. Vilniuje buvo įkurtas pirmasis šachmatų būrelis.

Nuo senų laikų Lietuvoje liepos 20-ąją buvo švenčiama dievo Perkūno šventė, kuri krikščionybės laikais buvo sutapatinta su šv. Elijo švente. Šią dieną žmonės aukojo Perkūnui jaučius, žirgus. Buvo manoma, kad dievas Perkūnas savo valią ir galią apreiškia griausdamas. Žmonės melsdavosi Perkūnui, kad būtų geras oras dirbant rugiapjūtės darbus, vykstant į kelionę; kad Perkūnas saugotų augaliją ir gyvulius.

Įvedus krikščionybę, Perkūno šventė sutapatinta su Šv. Elijaus varduvėmis. Biblijoje rašoma apie pranašą Eliją, kuris kovojo prieš stabmeldystę ir už tai buvo persekiojamas. Nusivylęs ir pavargęs nuo persekiojimų jis ėmė maldauti Dievo, kad šis pasiimtų jį pas save, t.y., nužudytų. Tačiau Dievas nuvedė jį ant Sinajaus kalno ir parodė savo galią: stiprų vėją, žemės drebėjimą, ugnį. Čia pranašas dar stipriau įtikėjo Dievą, esantį ne tik galinguose gamtos reiškiniuose, bet ir visiškoje tyloje. Šis išgyvenimas suteikė pranašui daugiau jėgų tęsti savo misiją. Remiantis šia istorija, žmonės šv. Eliją pradėjo laikyti debesų valdytoju, sugebėjusiu atsilaikyti prieš gamtos stichijas.

Liepos dvidešimtoji, antradienis – 201-oji metų diena (antroji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 164 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alvyda, Alvydas, Česlovas, Jeronimas, Vismantas, Vismantė;

rytoj: Danielius, Laurynas, Liongina, Lionginas, Prakseda, Rimvyda, Rimvydas, Rimvydė;

poryt: Dalius, Mantilė, Magdalena, Magdalė, Magdė, Marija.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.07, leidžiasi 21.42. Dienos ilgumas – 16.35.

Šiandien – šeštoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Vėžio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Gamta juokauti nemėgsta, ji visada teisinga, visada rimta, visada griežta; ji visuomet teisi. Klysta ir apsirinka tik žmonės“ (J. V. Gėtė).

***************

Astrologinė prognozė liepos 20-ajai, antradieniui

AVINAS. Ši diena stiprins nusiteikimą pastumti į šalį įgrisusią rutiną. Veršitės kur nors išvažiuoti, pakeisti aplinką ar kitaip ištrūkti iš kasdienybės rato. Regis, tam rasite ir tinkamą draugiją.

JAUTIS. Regis, būsite labai išradingi panaudodami brokuotus ar nusidėvėjusius daiktus, jų detales. Neblogai seksis verslo sferoje, derybose. Domins kitų žmonių psichologinės problemos ir gerai jas analizuosite.

DVYNIAI. Daug sužinosite intensyviai bendraudami su įvairiais žmonėmis, mėgindami pažvelgti iš jų varpinės. Tai padės suderinti skirtingus interesus. Netgi konkurentai neturėtų pernelyg purkštauti.

VĖŽYS. Nebijokite imtis atsakomybės, rimčiau padirbėti, galbūt net už du, jeigu taip susiklostys situacija. Vėliau tai išeis jums į naudą. Jeigu reikia pasitikrinti sveikatą, neatidėliokite.

LIŪTAS. Aktyvi, rezultatyvi diena. Puikiai praleisite laiką, jei atostogaujate. Jei ne, taip pat negalėsite skųstis. Bus malonaus flirto, o darbas atrodys beveik panašus į žaidimą. Regis, gerai seksis kūrybinės sferos žmonėms, sportininkams.

MERGELĖ. Jūsų mintys ir veiksmai suksis kasdieninių klausimų rate. Į jų aptarimą ir sprendimą sugebėsite įtraukti ne tik šeimos narius, bet ir ne tokius artimus žmones.

SVARSTYKLĖS. Regis, atsiras skubių reikalų, kuriuos tvarkydami užmegsite naujų pažinčių. Šiandien išgirsta informacija, patraukli idėja iš tikrųjų bus naudinga ir nesunkiai realizuojama.

SKORPIONAS. Tikėtinas finansinis, materialinis savo galimybių įvertinimas. Galbūt planuojate steigti verslą ar įsigyti nepigų daiktą. Galite gauti informacijos, kuria sumaniai pasinaudosite.

ŠAULYS. Emocijų ir klausimų gali sukelti mylimo žmogaus motyvai, planai. Turėtumėte kūrybingai padirbėti bei turiningai praleisti laisvalaikį. Ko gero, jausite poreikį ir malonumą sportuoti, rungtyniauti.

OŽIARAGIS. Jums labiau patiks bei geriau seksis dirbti ir ilsėtis vienumoje, o su draugais bendrauti virtualiai. Jei pajusite meninį įkvėpimą, prasmingai jį panaudokite.

VANDENIS. Ši diena bus labai aktyvi. Užgrius įvairiausi reikalai, reikės nemažai bendrauti. Būsite nepakeičiami ten, kur būtinas originalumas, apsukrumas. Rimtas susitarimas gali atnešti nemažai naudos.

ŽUVYS. Galite gauti lauktą žinią iš valstybinės įstaigos. Gali būti, kad išradingai ruošitės kažkokiam renginiui ar pobūviui. Meilės srityje ims jaustis kylanti temperatūra. Iniciatyva šiuose reikaluose turi būti pamatuota. Kontroliuokite savo polėkius.

Geros dienos!

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA