REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Liepos 13 d. 15:42

Liepos 11-oji Žemaičių Kalvarijos atlaiduose – Savivaldybių diena

Telšiai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


220484

Liepos 1 dieną tradiciškai Šv. Mišiomis Panų Kalno koplyčioje prasidėjo Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai, kurie baigėsi liepos 12-ąją Žemaičių Kalvarijos tikinčiųjų piligrimine kelione. Liepos 11-oji šiemet buvo pašvęsta Savivaldybėms, kai tikintieji meldėsi už savivaldybių vadovus, darbuotojus ir jų šeimas.

Šiais metais Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai buvo skirti Žemaičių vyskupijos įsteigimo 600 metų jubiliejui ir palaimintajam Teofiliui Matulioniui atminti.

Savivaldybių dieną Šv. Mišioms vadovavo J. E. Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis, kartu meldėsi Telšių vyskupijos vyskupas koadjutorius Kęstutis Kėvalas bei Telšių vyskupijos vyskupas Jonas Boruta SJ, Žemaičių Kalvarijos Bazilikos koleginės kanauninkų kapitulos kanauninkai, atvykę kunigai.

Šv. Mišiose (Sumoje) dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius, savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė, Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė ir Žlibinų seniūnė Sigutė Žeimaitienė. Taip pat atvyko ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, Telšių meras Petras Kuizinas, Kretingos meras Juozas Mažeika ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Skuodo meras Petras Pušinskas, Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas, kitų Lietuvos savivaldybių merai ir savivaldybių administracijų vadovai.

Vyskupas K. Kėvalas pastebėjo, jog labai dažnai žmonės niekur neranda paguodos, kai nebeteikia džiaugsmo nei darbas, nei turtas, nei šeima, ir tik Dievas gali suteikti tikrąją paguodą ir viltį. Todėl labai svarbu per atlaidus ar maldoje atverti širdis Dievui ir leisti jam veikti. Kryžiaus Kelio apmąstymai yra dvasinė pagalba tai paguodai atrasti.

Po Sumos rikiavosi iškilminga procesija į Kryžiaus Kelio kalnus. Savivaldybių dieną kryžių nešė Skuodo meras P. Pušinskas, liktorius – Plungės meras A. Klišonis ir Akmenės meras V. Mitrofanovas. Procesiją išlydėdamas vyskupas J. Boruta SJ palinkėjo dvasinio atsinaujinimo Dievo artumoje. Visiems maldininkams padėkos žodį tarė ir vyskupas K. Kėvalas.

Mišias Savivaldybių dieną aukojęs Kaišiadorių vyskupas emeritas J. Matulaitis linkėjo santarvės ir sutarimo. Pasak vyskupo, jei Savivaldybės ir bažnyčios vadovai randa sutarimą, viskas toje savivaldybėje, kaip ir šeimoje, vyksta sklandžiai.

Plungės rajono savivaldybės informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA