REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 19 d. 19:01

Latvijoje viešėję JAV senatoriai išreiškė paramą NATO buvimo Baltijos regione stiprinimui

Pasaulis

BNS/Scanpik.com nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


237626

Latvijos prezidentas Egilas Levitas sekmadienį Rygoje susitiko su JAV Senato Žvalgybos komiteto nariais, kurie susitikime išreiškė paramą NATO buvimo stiprinimui Baltijos regione, naujienų agentūrai BNS pranešė prezidentūra.

Rygos pilyje prezidentas susitiko su JAV Senato Žvalgybos komiteto pirmininku senatoriumi Marku Warneriu (Marku Vorneriu) ir į Latviją atvykusiais trimis komiteto nariais Angusu Kingu, Roy Bluntu (Rojumi Blantu) and Richardu Burru (Ričardu Beru).

Pokalbio metu diskutuota apie pasirengimą birželio pabaigoje Madride vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, kuriame bus priimta nauja NATO strateginė koncepcija.

Latvijos prezidentas pabrėžė, kad koncepcija turėtų atitikti esamą geopolitinę situaciją, Rusija vykdant karinę agresiją prieš savo kaimynes ir šiurkščiai pažeidžiant tarptautinę teisę.

Jau buvo pranešta, kad Baltijos šalys norėtų, jog sąjungininkių karinis buvimas būtų sustiprintas iki brigados, o ne bataliono lygio.

JAV senatoriai išreiškė tvirtą paramą Latvijai kaip NATO sąjungininkei ir patvirtino JAV supratimą apie būtinybę stiprinti NATO buvimą Baltijos regione.

Be to, E. Levitas priminė, kad Baltarusija palaiko Rusiją kare prieš Ukrainą, todėl griežčiausios sankcijos turėtų būti taikomos ir Baltarusijai.

Taip pat aptartas Baltijos šalių energetinis saugumas, Rusijos importo atsisakymas ir pasirengimas ilgalaikiam perėjimui prie atsinaujinančių išteklių.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA