REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Spalio 30 d. 08:39

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ dovanojo knygas

Alytus

Per knygų dovanojimo akciją Lazdijų viešojoje bibliotekoje.

Kestutis MatuleviciusŠaltinis: Etaplius.lt


18546

Lazdijų viešojoje bibliotekoje vyko labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų dovanojimo akcija. Kiekvienai rajono bibliotekai buvo padovanota po 2 knygų komplektus, kuriuos 2016 – 2017 metais išleido projektas „Vaikų bibliotekėlės“. „Jei vaikas paims vieną knygą, dar bus kitas tos pačios knygos egzempliorius, tad laikomės tokios taisyklės – visada dovanojame po 2 kiekvienos knygos egzempliorius“, – patikino fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė, kuri ir išdėstė šio fondo misiją bei uždavinius.


Foto galerija:

svieskime-vaikus-1.jpg
dscf9527.jpg

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 metais. Jo steigėjai – muzikantas, prodiuseris ir aktorius Andrius Mamontovas bei Seimo narys Ramūnas Karbauskis. Fondo misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius, vaikų dienos centrus bei visas kitas kultūros, švietimo ir socialinių paslaugų įstaigas, dirbančias su vaikais, geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Siekdamas įgyvendinti šį siekį, fondas bendradarbiauja su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, Lietuvos rašytojų sąjunga ir kasmet skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą ne tik jau pripažintiems rašytojams ir dailininkams, bet ir jauniems talentams.

Fondo steigėjai A. Mamontovas ir R. Karbauskis 2015 metais pradėjo didžiausią Lietuvos istorijoje knygų leidybos projektą „Vaikų bibliotekėlės“. Projektas tęstinis – jį planuojama tęsti 20 metų. Per šį laikotarpį numatyta išleisti ir padovanoti knygų dešimčiai tūkstančių vaikų bibliotekėlių. Kasmet išleidžiama 10 – 15 geriausių lietuvių autorių – vaikų literatūros klasikų ir Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų – knygų.

Mūsų rajono mažieji knygų mylėtojai galės skaityti trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios premijos laimėtojos Ilonos Ežerinytės knygą „Šunojaus diena“, antrosios premijos laimėtojos Gajos Gunos Eklės (Eglės Baliutavičiūtės) knygą „Brolis, kurio nereikėjo“. Pakartotinai išleista talentingos vaikų rašytojos Gintarės Adomaitytės pasakų knyga „Debesėlis ieško vardo“. Didelis džiaugsmas jaunoms rašytojoms, kurių knygeles taip pat išleido fondas „Švieskime vaikus“. Tai Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Žiema“ ir Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“. Išleista šiuo metu itin populiarios autorės Rebekos Unos knyga „Aš esu Tomas, seklys“. Patys mažiausieji skaitytojai galės džiaugtis nuotaikinga geriausio debiuto premija apdovanota Linos Darbutaitės eilėraščių knygele „Baltas dangus“. Mažiesiems skirtos Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščių knygelė „Voro koja“ bei Giedrės Rakauskienės paveikslėlių knygelė „Dramblys ir antis“.

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė patvirtino, kad šiemet Lazdijų vaikams skirta 500 knygų. Vienus šios knygelės pasiekė anksčiau, o štai bibliotekoms knygas antradienį įteikė pati labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė V. Rukuižienė, besisvečiuodama Lazdijų viešojoje bibliotekoje. „Stengiuosi pati dalyvauti, pamatyti ir pajausti, kuo gyvena bibliotekos, tad atvykau ir į Lazdijus“,– sakė fondo direktorė V. Rukuižienė. Ji teigė, kad šis darbas bus tęsiamas dar ilgai, mat fondo steigėjų sumanymas ir tikslas, kad visą „Vaikų bibliotekėlę“ sudarytų 250–300 knygų. Jau kelyje į namus telefonu pakalbinta fondo direktorė V. Rukuižienė pasidalijo savo įspūdžiais iš susitikimo su Lazdijų rajono bibliotekininkėmis, tikindama, kad jai buvo smagu matyti gražius ir laimingus veidus. „Juolab kad tiek pats fondas, tiek ir švietimo įstaigos, tiek ir kiekvienas bibliotekininkas supranta, kokia šių knygų dovanojimo svarba. Knygos yra ir kokybiškos, ir turiningos, tad vaikus pasiekia tyras, geras žodis. Man norisi pamatyti, pabendrauti su tais žmonėmis, kurių dėka šios knygos pasiekia skaitytojus – vaikus“,– sakė ji.

Lazdijų rajono tarybos narys Benius Rūtelionis džiaugėsi sakydamas, kad jau ne pirmi metai šio fondo knygos pasiekiančios mūsų rajono vaikus, o šiemet gavęs visą padėklą – 500 knygų – tuoj ėmėsi darbo jas sudėlioti, surūšiuoti, kad knygelės kuo greičiau pasiektų mažuosius skaitytojus, į pagalbą pasikvietęs ir vaikus, ir anūkus, tad sakė dabar jau gerai suprantantis bibliotekininkių darbą, kurios taip nuoširdžiai darbuojasi bibliotekose, dargi skatina skaityti mūsų jaunąją kartą. Kad jau ne pirmą kartą fondas „Švieskime vaikus“ nudžiugina mūsų rajono bibliotekas ir jų mažuosius skaitytojus, patikino ir Lazdijų viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė. „Svarbu tai, kad dovanojamos knygos yra lietuvių autorių. Juk pirmosios perskaitytos knygos palieka įspūdį ir pėdsaką visam žmogaus gyvenimui. Manau, kad su daugeliu šių knygų autorių vaikai turės galimybę susitikti bibliotekose ir gyvai aptarti aprašytas istorijas. Galima sakyti, jog su šiomis knygomis į mūsų bibliotekas jau atkeliauja Knygų Kalėdos“,– sakė Lazdijų viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė.

Dineta BabarskienėREDAKCIJA REKOMENDUOJA