REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Sausio 20 d. 13:53

Kunigo šventimai Zarasuose

Utena

Audrius RudysŠaltinis: Etaplius.lt


114324

Kunigas krikščionį lydi nuo pat gimimo: vaiko krikštas, vėliau laiminami svarbiausi gyvenimo tarpsniai, jis išlydi ir Anapus Saulės… „Geras kunigas – stipri parapija“ – neretai išgirsi. Todėl Sausio 19 diena – neeilinė diena visai Zarasų dekanato bendruomenei: Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Linas Vodopjanovas OFM, Panevėžio vyskupas, diakonui Dainiui Kauniečiui suteikė antros pakopos kunigystės šventimus.

Rodos, net gamta džiūgavo — lauke buvo panašu į pavasarį.. O bažnyčioje buvo daug ne tik parapijiečių, bet ir svečių, atvykusių net iš Kretingos, Biržų, Utenos, Anykščių rajonų.

Linas Vodopjanovas OFM, Panevėžio vyskupas, džiaugėsi, kad tikintieji gausiai susirinko ir meldžiasi už tą, kurį Dievas pašaukė. Kunigystės šventimai – senas ir gražus paprotys, kai susirinkdavo bendruomenė – dėkoti, melstis Dievui, kad išrinktasis būtų tinkamas. Įdomiai sutapo, kad net Pirmasis Skaitinys Iš pranašo Izaijo knygos kalbėjo apie pašaukimą, kad buvo pašauktas „nuo pat motinos įsčių“. Mes dažnai nejaučiame, iš kur mūsų įvairūs pašaukimai. Tai Dievo iniciatyva. Žmogus kartais planuoja, tačiau jei Dievas nešaukia – planai nesipildo. Kunigystėje – lyg santuokoje: jei žingsnis žengtas – reikia tesėti iki galo. Dievas veda. Ypatingai svarbu kunigo gyvenime – nepamiršti ir tikėti Dievu: „kuris nuo gimimo padarė mane savo tarnu“. Viešpats sakė norįs „ne kad man tarnautų, bet kad aš tarnaučiau“ – toks turėtų būti kunigo, kuris atsiliepia į Dievo pašaukimą, gyvenimas.

Baigdamas homiliją, Vyskupas linkėjo kunigui Dainiui savo gyvenime ir tarnystėje visada vadovautis Pa­lai­min­to­jo Jur­gio Ma­tu­lai­čio žodžiais: „Aš no­riu sudeg­ti kaip žva­kė ant al­to­riaus“. Dievas, yra visur, ypatingai žmoguje, todėl visada veda geriausiu, teisingiausiu keliu, o darydami nuodėmes – blogus darbus, tik suluošiname ir save, ir savo sielą. Ir nors dabar dažnai godumas vadinamas protingu taupumu, palaidumas – savo laisvės ieškojimu, – taip žmogus tik bando pateisinti save. „Kunigystė – Dievo dovana kiekvieną dieną. Kaskart per Šventas Mišias prisimink pasakojimą apie Dievo avinėlį…“

Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas dekanas Vydas Juškėnas ne tik dėkojo Vyskupui, broliams kunigams, parapijiečiams, tardamas: „Dabar esi vikaras. Paskui – būsi klebonas. Nesvarbu kuo bebūtum, svarbiausia – būk Žmogumi“.

„Atlikau išpažintį ir norėčiau atsiprašyti visų: gal nebuvau dvasingas bičiulis, draugas“ – kalbėjo į kunigus įšventintas Dainius Kaunietis, dėkodamas Dievui už gyvenimą ir pašaukimą būti Jo įrankiu. Padėkos žodžius skyrė Mamai, visai gausiai šeimai, parapijiečiams, ypatingai Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonui dekanui Vydui Juškėnui— už jo pakantumą ir žmogiškumą, Linui Vodopjanovui OFM, Panevėžio Vyskupui – už sakramento suteikimą.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mokyklų direktoriai, tikybos mokytojos, Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos atstovai ir kiti..

Dainiaus Kauniečio Pirmosios Šv. Mišios bus aukojamos 2020-02-09 Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčioje.

Giedrė MIČIŪNIENĖ

67824614-615675228924237-4756864077765017600-n-1.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA