REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Kovo 10 d. 13:33

Kultūros projektams Kazlų Rūdoje skirta rekordinė suma

Kazlų Rūda

Etaplius.LTŠaltinis: Kazlų Rūdos savivaldybė


261362

Džiugi žinia kultūros projektų teikėjams regione. Lietuvos kultūros tarybai paviešinus sprendimą dėl skirto finansavimo Tolygios kultūrinės raidos programai, Kazlų Rūdai taipogi yra kuo džiaugtis. Marijampolės apskrityje buvo finansuoti 39 projektai bei paskirstyta daugiau kaip 218 000 eurų, o Kazlų Rūdoje šiemet vyksiantiems kultūros projektams buvo pritraukta rekordinė suma – net 53 100 eurų. Pasak Marijampolės apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, bus finansuojami projektai, kurie formuos būsimą ir patenkins esamą profesionalaus meno poreikį Marijampolės apskrityje.

Jais bus kuriamas kiekvienos savivaldybės kultūrinis veidas bei kultūrinis identitetas, pvz., Marijampolė jau dabar žinoma kaip modernaus meno, grafičių miestas, Šakiai garsėja cirko projektais, Vilkaviškyje stipri pučiamųjų ansamblių bei profesionalaus meno kryptis, Kazlų Rūdoje vyrauja tiek profesionalusis menas, tiek ir su gamta, lėtuoju turizmu bei kultūra susiję projektai. Šių metų finansuojamais projektais bus siekiama įtraukti daugiau jaunimo, tokiu būdu užtikrinant kultūros vartotoją ateityje.

„Pagal paskelbtus rezultatus, akivaizdu, jog ne tik bus tęsiami ne vienerius metus vykę projektai, bet atsirado ir naujų gražių iniciatyvų“, džiaugėsi Marijampolės apskrities regioninės kultūros tarybos pirmininkė Sigita Mikalauskienė, „Kazlų Rūdoje matome kultūros centro vykdomų projektų tąsą: profesionalaus meno IV tarptautinį R. Žigaičio menų festivalį, vienos dienos šeimos festivalį „Miškas žmogui – žmogus miškui“, III Sūduvos regiono J. Vyliaus užrašytų folklorinių dainų konkursą „Tai Kazlų žali sodai“ ir kitas iniciatyvas. Taip pat matomas ir jau Lietuvos rekordu tapusios Kazlų Rūdos Slow arenos idėjos tęstinumas finansuotame asociacijos „Jaunoji Sūduva“ projekte. Džiugina ir J. Dovydaičio bibliotekos atkaklumas teikiant projektus – to dėka, tęstinis projektas „Jurgio Dovydaičio pamokos 2023“ vyks ir toliau. Bibliotekos veiklas praturtins naujas kūrybinių iniciatyvų festivalis „Rūda“. Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centras taipogi toliau vystys dėmesį traukiantį projektą „Paversk balų rūdą auksu“, kuriuo bus siekiama pritaikyti pelkių rūdą meninei veiklai“, dalinosi S. Mikalauskienė.

Kazlų Rūdos savivaldybė, suprasdama kultūros indėlį į gyventojų prasmingo laisvalaikio, edukacijos svarbą, taip pat palaikydama kultūrinių tradicijų tęstinumą bei kūrybinių raiškų įvairovę, kasmet prisideda prie projektų kofinansavimo. Tikimąsi, jog aukščiau išvardyti projektai praturtins ir pritrauks lankytojus ne tik iš Kazlų Rūdos, tačiau ir iš gretimų miestų bei prisidės prie teigiamo savivaldybės įvaizdžio formavimo.

Su finansavimo rezultatai galima susipažinti Lietuvos kultūros tarybos svetainėje: https://www.ltkt.lt/naujienos/734-2-6-mln-euru-paskirstyta-kulturos-ir-meno-projektams-regionuose.htmlREDAKCIJA REKOMENDUOJA