REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gruodžio 20 d. 15:22

Kultūros ministras apie V. Vyšniausko pasirodymą Minske: jokios rekomendacijos nepadės, tai yra žmogaus sąžinės sprendimas

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


254504

Kultūros ministras Simonas Kairys nesupranta, kaip galima koncertuoti artimai Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos aplinkai, kai Rusijos karas Ukrainoje vyksta jau dešimtą mėnesį. Taip ministras reagavo į operos solisto Vaido Vyšniausko pasirodymą Minske surengtame koncerte. Pasak S. Kairio, tokių atlikėjų kaip V. Vyšniausko sprendimai yra nulemti asmeninės moralės ir sąžinės jausmo, todėl, jo manymu, jokios Kultūros ministerijos rekomendacijos susilaikyti nuo pasirodymų ir gastrolių Baltarusijoje situacijos nekeistų.

„Man nesuprantama, kaip dešimtą karo mėnesį kažkam dar reikia rekomendacijų, aiškinimų ir kitų dalykų, kad ne šiaip važiuoti už sienos įsigyti kruopų, dyzelino ar kitų dalykų, bet kad važiuoti iš esmės linksminti mūsų priešo Lukašenkos aplinką“, – antradienį Seime vykusio Vyriausybės pusvalandžio metu teigė ministras.

Jis pastebėjo, jog koncertas, kuriame dalyvavo V. Vyšniauskas, buvo organizuojamas Rusijos lyderio Vladimiro Putino vizito į Minską išvakarėse.

„Dėl ko tas koncertas buvo suorganizuotas – kitą dieną atvyksta pats ponas Putinas. Mano galva, čia jokios rekomendacijos nepadės, čia yra visiškai žmogaus sąžinės, moralės, empatijos trūkumo nulemti pasirinkimai“, – konstatavo jis.

Ministras sukritikavo ir paties operos solisto laikyseną – pasak S. Kairio, V. Vyšniauskas turėtų aiškiai išdėstyti savo poziciją ir atsakyti į visuomenei kilusius klausimus.

„Visada galima prisidengti šventais dalykais, Biblija ir viskuo. O čia tiesiog reikėtų paaiškinti, kas lėmė tokį pasirinkimą“, – sakė S. Kairys.

Opozicijos atstovo Aido Gedvilo paklaustas, kaip vertina eilės teatrų, taip pat ir Nacionalinio Operos ir baleto teatro vadovo Jono Sakalausko pareiškimus, jog V. Vyšniauskas nebėra pageidaujamas, ministras S. Kairys pažymėjo, jog apsispręsti dėl atlikėjų yra renginių organizatorių prerogatyva.

„Įvairūs renginių organizatoriai, koncertinės įstaigos, dėliodamos savo programas ir repertuarą, jos vertins, kiek tokį solistą yra rizikinga ar nerizikinga kviesti, nes visuomenė ir žiniasklaida kels klausimus, kaip sugebėta užlipti pas Lukašenką ant scenos, ar pas mus toks asmuo yra pageidaujamas“, – kalbėjo ministras.

ELTA primena, kad pirmadienį visuomenininkas Andrius Tapinas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino informacija apie operos solisto V. Vyšniausko pasirodymą Minsko Didžiajame teatre. Užsienyje žinomas kaip Kristian Benedikt, gruodžio 18 d. operos solistas Baltarusijoje dalyvavo „Gala operos“ koncerte. Tenoras atliko Otelo ariją iš Dž. Verdžio operos „Otelas“.

Antradienį atlikėjas sureagavo į viešojoje erdvėje kilusią diskusiją dėl jo pasirodymo. Nors nepateikė koncerto Baltarusijoje motyvų, savo „Facebook“ paskyroje V. Vyšniauskas atsiprašė ir paprašė atleidimo.

„Pirmiausia, aš noriu visų atsiprašyti ir paprašyti atleidimo dėl susiklosčiusios situacijos. Antra, aš pažadu: tikrai parašysiu visas savo mintis, motyvus ir priežastis, bet kiek vėliau. Nes dabar noriu, kad visi išsisakytų iki galo. Juk vis vien verdiktai paskelbti ir aš esu pasmerktas net neišklausytas...“, – socialiniame tinkle rašė V. Vyšniauskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA