REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugsėjo 19 d. 07:56

Krizę tiriančioje komisijoje - pirmasis liudininkas

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


52812

Trečiadienį į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) frakcijos nario Stasio Jakeliūno vadovaujamą parlamentinį krizės aplinkybių tyrimo posėdį kviečiamas pirmasis liudininkas - Finansų ministerijos Finansų politikos departamento vyresnysis patarėjas Ričardas Kasperavičius.

Paklaustas kodėl atsakyti į klausimus kviečia būtent šį ministerijos darbuotoją, S. Jakeliūnas sakė, kad R. Kasperavičius tyrimo komisijai pateiks atsakymus apie Finansų ministerijos veiklą tiriamu laikotarpiu.

„Kita priežastis ta, kad jis ilgus metus dirbo Finansų ministerijoje. Ilgus metus prieš krizę ir po jos analizavo, teikė informaciją (ministerijai - ELTA). Taip pat dėl to, kad jo dalyvavimas yra suderintas tiek su Finansų ministerija, tiek su jos vadovybe“, - Eltai sakė S. Jakeliūnas.

ELTA primena, kad, be R. Kasperavičiaus, į parlamentinį tyrimą „Dėl veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009-2010 metų krizės Lietuvoje reiškinius“ ketinama kviesti Lietuvos banko vadovą Vitą Vasiliauską, aptariamu laikotarpiu centrinio banko vadovybėje dirbusį Audrių Misevičių, buvusius finansų ministrus Rimantą Šadžių ir Ingridą Šimonytę, buvusią Europos Parlamento narę Margaritą Starkevičiūtę, SEB ir „Swedbank“ ekonomistus Gitaną Nausėdą ir Nerijų Mačiulį, taip pat minėtų bankų vadovus.

Per pirmąjį rudens sesijos posėdį nuo tyrimo komisijos nusišalino konservatoriai Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius. Politikai pasipiktino S. Jakeliūno iniciatyva dėl bankų elgesio pasiaiškinti kviesti ne bankų vadovus, o „Swedbank“ ir SEB ekonomistus N. Mačiulį bei G. Nausėdą. Pastarasis pirmadienį pranešė dalyvausiantis prezidento rinkimuose.

Tuo tarpu konservatorių teigimu, S. Jakeliūnas su ekonomistais siekia suvesti asmenines sąskaitas. Kaltindami S. Jakeliūną bandžius daryti įtaką Konstitucinio Teismo teisėjams, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovai kreipėsi į Seimo etikos kontrolierius.

Savo ruožtu „valstiečių“ frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis tikina, kad opoziciniai konservatoriai siekia diskredituoti S. Jakeliūno tyrimą, kuriame vertinami ankstesnių vyriausybių, tarp kurių - ir konservatorių, priimti sprendimai dėl valstybės finansų planavimo ir skolinimosi krizės metais, taip pat bankų ir jų priežiūros institucijų veiksmų.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA