REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 7 d. 09:11

Kritikos dėl rinkiminio šūkio sulaukusi I. Šimonytė: dabar turiu svarbesnių prioritetų

Lietuva

ELTA nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


294193

Naujo devizo kūrimas nėra „pats svarbiausias klausimas“, sako konservatorių kandidatė į prezidento postą Ingrida Šimonytė. Premjerės pareigas šiuo metu užimanti politikė kritikos viešojoje erdvėje susilaukė dėl pasirinkto rinkiminio šūkio, beveik sutampančio su Rusijos prezidento Vladimiro Putino lozungais.

„Tikrai dabar turiu kitų, svarbesnių prioritetų. Tai tikrai nėra pats svarbiausias klausimas“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį teigė premjerės pareigas šiuo metu einanti politikė.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę I. Šimonytė pradėjo aktyvesnę rinkimų kampaniją. Tačiau kai kurie renginio stebėtojai atkreipė dėmesį, kad kandidatės pasirinktas šūkis beveik atkartoja Rusijos prezidento V. Putino 2018 metais naudotą devizą „Stiprus prezidentas – stipri Rusija“. Tai viešojoje erdvėje susilaukė kai kurių visuomenės veikėjų kritikos.

Savo ruožtu konservatorių rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė sekmadienį žurnalistams teigė, jog asociacijas su Rusijos lyderio lozungu keliantį šūkį ketinama pakeisti. Pati I. Šimonytė dėl šūkio socialiniuose tinkluose kilusios kritikos nesureikšmino.

Primenama, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d. Pretendentai į prezidentus iki kovo 28 d. turi surinkti nemažiau kaip 20 tūkst. gyventojų parašų. Iš šiuo metu rinkiminiame procese dalyvaujančių 13 politinės kampanijos dalyvių, 10 iš kandidatuojančių asmenų dar renka rinkėjų parašus.

I. Šimonytė surinktus gyventojų parašus VRK įteikė pirmoji. Už ją pasirašė daugiau kaip 33,7 tūkst. rinkėjų. Taip pat reikiamus 20 tūkst. parašų šią savaitę surinko ir Laisvės partijos kandidatas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas D. Žalimas, antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda.REDAKCIJA REKOMENDUOJA