REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 1 d. 13:23

Kretingoje duris atvėrė Atviras jaunimo centras

Kretinga

Etaplius.ltŠaltinis: Kretingos rajono savivaldybės inf.


260416

Simboliška, kad kalendorinio pavasario išvakarėse Kretingos jaunimui skelbiama ilgai laukta ir džiugi žinia – veiklą pradeda Kretingos atviras jaunimo centras.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė pasidalino mintimi, kad „pagaliau po ilgų ir nelengvų diskusijų bei patalpų paieškų, galima pasidžiaugti jaunimui išpildytu pažadu, suteikti erdvę, kurioje jiems bus gera leisti laisvalaikį, skleistis kūrybiniams talentams, saugiai bendrauti, megzti tarpusavio ryšius ir dalintis idėjomis. Tokiose erdvėse užauga teisingos jaunimo iniciatyvos, vėliau randančios vietą mūsų visuomenės gyvenime“.

Atviras jaunimo centras įsikūrė Rotušės a. 1 esančiame pastate, buvusiose Kretingos seniūnijos patalpose. Darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais, nuo 11.00 iki 20.00 val.

Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė, geriausiai žinanti rajono jaunimo poreikius, teigė, „kad dabartiniame Atvirame jaunimo centre bus sudarytos sąlygos jaunimui saugiai leisti laisvalaikį, sukurtos erdvės jų saviraiškai, bendravimui su bendraamžiais ir kūrybiškumam pomėgių realizavimui, taip pat centras teiks emocinio palaikymo bei kitas paslaugas“.

Su jaunimu dirbs du jaunimo darbuotojai ir vienas socialinis darbuotojas

Greta Beniušytė, jaunimo darbuotoja, baigusi psichologijos bakalauro studijas Klaipėdos universitete, šiuo metu studijuojanti socialinį darbą Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Nepaisant to, kad Greta darbo patirties neturi, tačiau yra atsakinga, pareiginga bei pasiruošusi mokytis ir tobulėti.

Antanas Jonaitis, jaunimo darbuotojas, baigęs psichologijos bakalauro studijas Klaipėdos universitete. Kretingos rajono pedagogų švietimo centre 5 metus dirbo jaunimo darbuotoju atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“. Antanas supranta jaunimo poreikius, gebą sukurti saugumu grįstą pasitikėjimo jausmą bei yra užmezgęs kontaktą su dauguma jaunuolių.

Albinas Šiaudvytis, socialinis darbuotojas, kuris yra baigęs teologijos bakalauro studijas Vytauto Didžiojo universitete, Socialinio darbo magistro studijas M. Romerio universitete, 2019 m. įgijęs Dvasinio konsultavimo ir asistavimo magistro laipsnį Klaipėdos universitete bei turintis mokytojo kvalifikaciją. Albinas Šiaudvytis 5 metus darbo Kretingos Šv. Antano dienos centre su vaikais ir jų artimaisiais iš probleminių šeimų, taip pat ėjo projekto vykdytojo, socialinio darbuotojo, programų vadovo pareigas ES projekte „Dienos centruose besilaikančių šeimų, patiriančių socialinę atskirtį, integracija į darbo rinką“ (darbas su tiksline grupe: individualūs susitikimai, grupiniai mokymai ir t.t.). Albinas turi kūrybinių, bendravimo ir bendradarbiavimo grupėje įgūdžių, padėsiančių užmegzti su jaunimu ryšį ir kartu su jais ieškoti prasmingo laisvalaikio, užimtumo, savirealizacijos galimybių ir formų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA