REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Balandžio 17 d. 21:20

Krašto apsaugos ministerijos monetoje – A. Ramanauskas-Vanagas

Vilnius

Lietuvos partizanų Merkio rinktinės vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas. 1947 m. vasara. Lietuvos ypatingojo archyvo nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


171986

 Garbingiems svečiams skirtoje Krašto apsaugos ministerijos (KAM) monetoje bus pavaizduotas Lietuvos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas.

„Kiekvienas ministras pasirenka tam tikrą šūkį ir simbolį, tam tikrą mintį, kuri jam yra artimesnė. Buvęs ministras turėjo vieną simbolį, o aš pasirinkau tą simbolį, kuris simbolizuoja rezistenciją, pasipriešinimą ir laisvės kovas“, – BNS sakė ministras Arvydas Anušauskas.

„NATO blokas, mano supratimu, yra šalių susivienijimas, kuris plečia demokratijos ribas, remia kovą už laisvę, tai aš rinkausi mūsų istorinį simbolį, kuris asmeniškai man yra artimesnis“, – pridūrė jis.

Monetoje vaizduojamas A. Ramanauskas-Vanagas, joje taip pat yra žodžiai „I am freedom fighter“ („Aš esu laisvės kovotojas“) bei partizanų vado gyvenimo metai.

Eskizo autorius – dailininkas Nerijus Treinys.

A. Anušauskas sako, kad monetos turėtų būti pagamintos per artimiausią mėnesį, jas galbūt bus proga padovanoti kolegoms iš Latvijos ir Estijos.

„Po mėnesio bus Baltijos šalių formate trys gynybos ministrai susitiks. Tikiuosi, kad gegužės 20 dieną turėtume susitikti Lietuvoje, tad kaip tik bus proga“, – teigė krašto apsaugos ministras.

Pasak jo, tokia moneta yra simbolinis pagarbos ženklas.

„Tai yra toks padėkos, pagarbos ženklas, kuris duodamas tam tikriems asmenims, pavyzdžiui, užsienio vizitų metu arba Lietuvoje vizitų metu, vadams. Tai iš kariškių atėjusi tradicija, bet ji dabar paplitusi ir tarp ministrų“, – pasakojo A. Anušauskas.

„Delnu į delną įteikiama ta moneta kaip pasveikinimas“, – teigė jis.

Iš viso, kaip ir įprastai, ketinama pagaminti apie 100 tokių monetų.

Buvusio krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio monetoje buvo pavaizduota Juozo Zikaro skulptūra „Laisvė“.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA