REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Lapkričio 9 d. 13:46

Konstitucijos egzamino laureatės Lėja ir Milita: „Piešinyje esu aš ir mano Lietuva“

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


59715

Lapkričio 8-ąją rajono savivaldybėje buvo pagerbtos Konstitucijos egzamino laureatės šalyje – Milita Liutkutė, Josvainių gimnazijos antrokė, ir Lėja Dovidavičiūtė, Labūnavos pagrindinės mokyklos trečiokė, bei jų mokytojos Ingrida Dilinskienė ir Diana Dovydavičiūtė.

Tapo baigiamojo etapo nugalėtojomis

Konstitucijos egzamino nugalėtojais paskelbti 32 Lietuvos gyventojai iš dešimties dalyvių grupių.
Jauniausi egzamino dalyviai, 1−4 klasių mokiniai, varžėsi atlikdami kūrybinę užduotį (piešiniai) tema „Aš ir Tu – dar 100 metų kartu!“. Šioje grupėje tarp antrokų nugalėtoja tapo Milita Liutkutė iš Kėdainių rajono Josvainių gimnazijos (mokytoja I. Dilinskienė), o tarp trečiokų – Lėja Dovidavičiūtė iš Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos (mokytoja Diana Dovydavičiūtė).

Lėja Konstitucijos egzamino nugalėtoja tapo jau antrą kartą – pernai ji nugalėjo antrokų grupėje!

Labūnavos pagrindinės mokyklos auklėtinės pradinukės jau trečią kartą iš eilės tampa Konstitucijos egzamino laureatėmis šalyje.

Konstitucijos egzamine dalyvauju jau antrą kartą, nes man patinka piešti gamtą, šeimą ir mes gyvename Lietuvoje. Mano piešinyje esu aš ir mano Lietuva. Mes gyvename ir po šimto metų. Galim aplankyti Gedimino pilį, turim trispalvę vėliavą ir lietuvišką raštą. Aš myliu savo šalį!“, – pasakojo Lėja.

Milita šypsosi, kad savo piešinyje pavaizdavo save – mergaitę ir Lietuvą.

Piešiau pieštukais, o naudojau geltoną, žalią ir raudoną spalvas“, – sakė antrokė

Šeima ir mes gyvename Lietuvoje

Į susitikimą savivaldybėje laureatės atvyko lydimos mokytojų ir tėvelių. Jų sėkme kartu džiaugėsi Josvainių gimnazijos direktorius Ramūnas Zigmantavičius ir Labūnavos pagrindinės mokyklos vadovė Rita Karnilavičienė.

Rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius bei savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius pasveikino Konstitucijos egzamino antrojo etapo dalyves, su jomis kalbėjosi apie tai, kaip joms piešiniuose sekėsi pavaizduoti Konstituciją. Visi diskutavo ir dalinosi mintimis apie šeimos vertybes, patriotiškumo ugdymą ir meilės tėvynei skiepijimą vaikams.

Auga gražioje daugiavaikėje šeimoje

Josvainių gimnazijos mokytoja I. Dilinskienė įsitikinusi, kad šiuolaikinėje mokykloje ugdymas grindžiamas tautiškumo, humaniškumo, demokratiškumo principais. Kuo vaikai mažesni, tuo labiau stengiamasi sudaryti vientisą tautinės kultūros, pilietiškumo sampratos vaizdą.

To siekiame vaikams priimtinais būdais: žaidžiant žaidimus, dainuojat ir šokant liaudies ratelius, supažindinant su tradicijomis, papročiais, tautodaile. Šeima yra vienas svarbiausių vaiko kryptingo ugdymo veiksnių, skiepijančių pilietinės dorybės, patriotiškumo jausmus. Labai džiugu, kad antrokėlė Milita auga gražioje, gausioje, net dešimt vaikų šeimoje, kurioje rūpinamasi vieni kitais, dalijamasi tuo, kas brangiausia, ir mokoma asmeninės atsakomybės. Šios savybės kaip tik ir sudaro pilietiškumo pagrindus. Josvainių gimnazijos bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi Militos sėkme Konstitucijos egzamine“, – kalbėjo I. Dilinskienė.

Laimėjimai garsina Kėdainių kraštą

Rajono vadovas S. Grinkevičius pasidžiaugė, kad tampa tradicija kasmet sveikinti jaunųjų Konstitucijos egzamino laureates.

Šiemet antrus metu iš eilės susitinkame su laimėtojomis. Džiugu, kad Kėdainių kraštą garsina šios šaunios mergaitės. Turime kuo didžiuotis. Dėkoju mokytojoms, kurios daug dėmesio ir laiko skiria vaikų ugdymui, o tėveliams tariu ačiū už palaikymą“, – sakė S. Grinkevičius.

Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas J. Lukoševičius teigė, kad Konstitucijos egzamino pirmajame etape bendrojo ugdymo mokyklose spalio 4 d. dalyvavo 723 ugdytiniai (tarp jų – 260 pradinukų) iš 15 bendrojo ugdymo mokyklų.

Tai reiškia, kad savivaldybės mokyklose daugėja pilietiškumo, patriotiškumo. Nuo jaunų dienų gyvenant šia dvasia, vėliau mažės nusikalstamumas, iš tėvų bus atimama mažiau vaikų, gerės gyvenimo kokybė“, – teigė J. Lukoševičius.

Pasibaigus šiltam susitikimui mokinėms įteiktos atminimo dovanėlės, mokytojoms ir mamoms – gėlių puokštės.

Buvo apdovanoti Prezidentūroje

Primename, kad Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius. Tarp jų – ir dvi pradinių klasių mokinukės iš Kėdainių rajono ugdymo įstaigų.

Spalio 10 d. konkurso administratoriaus sudarytos komisijos atrinkti 33 darbai, tarp šalies geriausių piešinių – net 5 iš mūsų rajono savivaldybės. Tarp kūrybinių darbų autorių – pirmokė Meida Urbonavičiūtė (mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė) iš Labūnavos pagrindinės mokyklos, antrokė Milita Liutkutė (mokytoja Ingrida Dilinskienė) iš Josvainių gimnazijos ir antrokė Gustė Cincadzė (mokytoja Gabrielė Misevičienė) iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos. Kėdainių „Ryto“ progimnazijai su piešiniais atstovauja ketvirtokės Martyna Aušvicaitė ir Urtė Rakauskaitė (mokytoja Daiva Selvenienė).REDAKCIJA REKOMENDUOJA