REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Liepos 3 d. 17:36

Kompozitorius F.Latėnas paliko LSPD dėl kultūrą naikinančios politikos

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


8453

Žinomas kompozitorius, buvęs kultūros viceministras Faustas Latėnas pranešė išstojęs iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) dėl valdančiosios koalicijos vykdomos esą kultūrą naikinančios politikos.

„Parašiau, kad nuo birželio 30 dienos išeinu iš partijos“, – pirmadienį BNS sakė F.Latėnas.

Anot jo, pareiškimas ir drauge laiškas su pasitraukimo motyvais ir situacijos vertinimu elektroniniu paštu išsiųstas LSDP pirmininkui Gintautui Paluckui bei partijos Kultūros komiteto nariams.

„Esu kultūros žmogus, esame lyg koalicijoje. Ar aš pats sau turiu pjauti galvą?“ – teigė kompozitorius.

Laiške jis teigė, kad ši valdžia abejinga kultūrai ir, negana to, planuoja ją sužlugdyti. Anot jo, noras iš kitų metų Kultūros ministerijos biudžeto paimti 18 mln. eurų į „pokyčių krepšelį“, parodo valdžios požiūrį į kultūrą.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas pirmadienį BNS sakė ketinąs dar kalbėtis su F.Latėnu, juoba, kad partija esą taip pat nepatenkinta vykdoma kultūros politika.

„Mes, kaip partija, nepatenkinti kultūros politika. Lūkesčiai buvo gerokai didesni“, – sakė G.Paluckas.

Pasak F.Latėno, savo poziciją socialdemokratai išdėstė jau po jo laiško. Jis teigė sakęs bendražygiams, kad tokioje koalicijoje būti negalima.

F.Latėnas tvirtino, kad jo pasitraukimas iš LSDP nereiškia pasitraukimo iš politikos.

„Dalyvausiu politikoje, kurioje dabar dalyvauja visas kultūros laukas – ginti savo teises. Nori-nenori turi dalyvauti“, – sakė jis.

LSDP F.Latėnas priklausė nuo 2008-ųjų. Buvusioje Vyriausybėje jis ėjo premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjo pareigas. Šiuo metu F.Latėnas jis eina Vilniaus mažojo teatro vadovo pavaduotojo pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA