REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 8 d. 09:29

Klaipėdos universiteto mokslininkai atliks Klaipėdos uosto veiklos poveikio aplinkai vertinimą

Klaipėda

Klaipėdos uosto nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


266570

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį Klaipėdos universitetu, kuris vertins Klaipėdos uosto veiklos ir laivybos emisijas į aplinką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Norime įvertinti Klaipėdos uosto veiklos, laivybos ir uosto transporto emisijas į aplinką. Įgyvendindami Žaliojo uosto koncepciją esame suplanavę nemažai aplinkosauginių priemonių. Tad šis įvertinimas bus ir tam tikras atskaitos taškas, leisiantis matyti emisijų pokytį, įdiegus aplinkosaugos priemones ir numatytas inovacijas. Mūsų prioritetinis tikslas – kad uostas būtų kuo draugiškesnis aplinkai“, – teigė Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Informuojama, kad atliekant vertinimą bus tiriami laivybos išmetamųjų anglies monoksidai, azoto oksidai, sieros dioksidas, kietosios dalelės ir kitos emisijos. Taip pat bus vertinamos Klaipėdos uosto įmonių ir uosto transporto emisijos į aplinkos orą.

Emisijos į aplinką turės būti nustatomos vadovaujantis Europos aplinkos apsaugos agentūros į atmosferą išmetamos taršos apskaitos metodika. Tokį išsamų įvertinimą Uosto direkcija atlieka pirmą kartą.

Klaipėdos uosto veiklos, laivybos ir uosto transporto emisijų į aplinką įvertinimas bus atliktas iki šių metų pabaigos. Darbų vertė – 18 150 eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA