REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 25 d. 14:16

Klaipėdos rajono opozicija įtaria, kad vienai tarybos narei pareigos Dovilų etnokultūros centre teko neskaidriai: tai dešinioji mero ranka

Klaipėda

BNS Fotobanko ir Klaipėdos r. savivaldybės nuotr. (fotomontažas)

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


293084

Klaipėdos rajono savivaldybės opozicijoje dirbantys konservatorių atstovai sausio pabaigoje kreipėsi į savivaldybės Antikorupcijos komisiją dėl tarybos narės, „valstietės“ Loretos Piaulokaitės-Motuzienės. Kaip pažymi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Martynas Martišauskas, klausimų opozicijai kilo po to, kai neoficialiai dešiniąja rajono mero Broniaus Markausko ranka įvardijama L. Piaulokaitė-Motuzienė, buvo įdarbinta etnologe Dovilų etninės kultūros centre nors tam galimai neturėjo reikiamos kvalifikacijos.

Ir, nors buvo įdarbinta moksliniam etnologo darbui, pagrindinės L. Piaulokaitės-Motuzienės užduotys kultūros centre – komunikuoti su Klaipėdos rajono bendruomenėmis ir vystyti lėlių teatro veiklas. Visgi, pažymi M. Martišauskas, ir minimo teatro veikloje politikė patirties neturi.
Sausio viduryje politikės pareigos buvo pakeistos iš etnologės į kultūros renginių vadybininko pareigas. Tai opozicijai nurodė Dovilų etninės kultūros centro vadovas Jonas Tilvikas.

Negana to, pažymi M. Martišauskas, praėjusių metų lapkritį, kelios dienos iki L. Piaulokaitės-Motuzienės įdarbinimo etnokultūros centre buvo pakeistas etnologo pareigybės aprašas, kuriame šiuo metu, pasak politiko, nėra nei su tradiciniu lėlių teatru, nei komunikavimu su bendruomenėmis susijusių funkcijų.

„Todėl su frakcijos kolegomis kreipėmės į savivaldybės Antikorupcijos komisiją, siekiant nuodugniai išsiaiškinti situaciją“, – Eltai perduotame komentare teigia M. Martišauskas.

Savo ruožtu Antikorupcijos komisijos pirmininkas, liberalas Julius Pozingis Eltai pažymėjo, kad L. Piaulokaitė-Motuzienė pati yra savivaldybės Antikorupcijos komisijos narė, todėl klausimas perduotas svarstyti savivaldybės Etikos komisijai. Pastaroji nurodė situaciją planuojanti vertinti kovo pradžioje.

B. Markauskas: neprašiau, kad kas nors ką nors priimtų į darbą

Su „valstiečiais“ į Klaipėdos rajono merus atėjęs B. Markauskas sako, kad apie naujas ir klausimų sukėlusias L. Piaulokaitės-Motuzienės pareigas sužinojo tik apie tai pradėjus kalbėti savivaldybėje.

„Kaip meras neprašiau nei vieno, kad kas nors ką nors į darbą priimtų. Pats apie tai sužinojau tik tada, kai kilo kažkoks sujudimas“, – Eltai teigė B. Markauskas.

Savivaldybės vadovas taip pat teigia nieko nežinantis ir dėl to, kokiomis aplinkybėmis ar į kokias pareigas buvo įdarbinta L. Piaulokaitė-Motuzienė. Jis taip pat teigė nežinantis, ar politikė turėjo reikiamą kvalifikaciją etnologo pareigybei, tačiau nespekuliuoja, ar etnologo pareigybės tarybos narei galėjo būti pritaikytos.

„Jeigu taip yra, taip neturi būti. (...) Manau, tai išsiaiškinti nėra sunku ir čia yra tik dienų klausimas, kada į tai bus atsakyta“, – teigė meras, pridurdamas, kad į šiuos klausimus turėtų atsakyti pats Dovilų etnokultūros centro vadovas.

Kol kas Dovilų etnokultūros centro direktoriaus J. Tilviko komentaro apie L. Piaulokaitės-Motuzienės įdarbinimo aplinkybes ELTA nėra gavusi. Centro atstovų teigimu, įstaigos vadovas į klausimus atsakys grįžęs po atostogų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA