REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 15 d. 15:43

Klaipėdos krašto šimtmečiui – ąžuolas Smiltynėje

Klaipėda

Etaplius.ltŠaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybės inf.


267273

Klaipėdoje – dar viena krašto šimtmečiui paminėti skirta iniciatyva. Šią istorinę sukaktį įprasmins Smiltynėje pasodintas ąžuoliukas, kartu įkastas ir laiškas ateities kartoms, su laišku į kapsulę įdėti ir 2023 metus priminsiantys ženklai – monetų su vyčiu pavyzdžiai, šios dienos laikraščiai. Ąžuolas pasodintas toje pačioje vietoje, kur seniau augo Kaizerio Vilhelmo ąžuolas. Klaipėdos krašto šimtmečio idėjos įprasminimo iniciatorius – žurnalistas, kraštotyrininkas Denisas Nikitenka.

„Šimtmetis – labai prasminga, gili šventė. Labiausiai širdyje norėčiau, kad šis pasodintas ąžuoliukas primintų ne tik ši gražų kraštą, bet visų pirma didžiausią šio istorinio įvykio svarbą ir naudą Lietuvai, Klaipėdos kraštui ir miestiečiams, klaipėdiečiams“, – ąžuolo sodinimo ceremonijos metu sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Šio ąžuoliuko sodinimas – tradicijos tąsa. Tai jau ne pirmas įvairioms sukaktims ar asmenims skirtas medis Smiltynėje. 1900-ųjų Smiltynės turistinėje schemoje pažymėtas augęs bei sunykęs Kaizerio Vilhelmo ąžuolas. 1934 m. prie tako į paplūdimį buvo pasodintas pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos 60-mečiui skirtas ąžuolas, kuris išaiškintas kraštotyrininko Deniso Nikitenkos. 2019-aisiais Smiltynėje buvo pasodintas Prezidento institucijos šimtmečiui dedikuotas medis. Tokiu būdu pietinėje Smėlio karčemos kopos papėdėje, kur kadaise buvo miško parkas, formuojama vardinių medžių aplinka.

Ąžuoliuko sodinimo ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, Kuršių nerijos nacionalinio parko, Miškų urėdijos, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Karinių jūrų pajėgų atstovai bei kiti Klaipėdos krašto istorijai neabejingi gyventojai.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA