REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Liepos 23 d. 18:38

Klaipėdos garbės piliečio vardą siūloma suteikti politikui V. Čepui

Klaipėda

Vytautas Čepas. Irmanto SIDAREVIČIAUS/VE.lt nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


273624

Klaipėdos tarybai bus teikiamas siūlymas suteikti miesto garbės piliečio vardą pirmosios nepriklausomos miesto tarybos pirmininkui Vytautui Čepui.

Jei taryba pritars, V. Čepas bus apdovanotas per Klaipėdos miesto gimtadienį rugpjūčio 1-ąją.

V. Čepas 1988 metais aktyviai įsitraukė į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą, buvo vienas iš Klaipėdos Sąjūdžio steigėjų, Seimo narys. 1990–1995 metais jis buvo Klaipėdos miesto tarybos deputatas, tarybos pirmininkas.

Skirti garbės piliečio vardą V. Čepui galimybė atsirado birželį tarybai patvirtinus pakeistas nuostatas. Jose pritarta mero Arvydo Vaitkaus siūlymui, kad miesto garbės piliečio vardas būtų svarstomas jo vienasmeniu teikimu.

Iki šiol taryba svarstydavo tuos kandidatus, kuriems iš anksto pritardavo visos frakcijos.

Sprendimo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas suteikiamas už ypatingus nuopelnus miestui, įvertinus asmeninį indėlį bei miesto vardo propagavimą pasaulyje.

Šiuo metu Klaipėdos garbės piliečio vardas suteiktas 21 asmeniui. Pernai šis apdovanojimas skirtas kunigui ir visuomenininkui Benediktui Sigitui Jurčiui.

Klaipėdos garbės piliečiai apdovanojami autoriniais, juvelyro Vido Bizausko sukurtais medaliais iš aukso ir sidabro.REDAKCIJA REKOMENDUOJA