REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 15 d. 11:28

Kilni motinystė: 11 dorai užaugintų vaikų

Klaipėda

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


83798

Kaip ir kasmet Motinos dienos proga Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus daugiavaikėms motinoms. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotos 45 mamos, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ar daugiau vaikų. Į sostinę atsiimti ordino vyko ir tarp apdovanotųjų daugiausia vaikų – net 11 – išauginusi Klaipėdos rajono Endriejavo seniūnijos gyventoja Teresė Genčienė.

Ketvirtadienį daugiavaikę 81-erių mamą pasveikino ir Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė bei Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė. Vicemerė V. Riaukienė T. Genčienei įteikė Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko pasirašytą padėką už neišsenkančią, stiprią, spindinčią meilę, nuolatinį rūpestį ir atsidavimą šeimai, kilnų motinystės pavyzdį ir puoselėjamas šeimos vertybes, už širdies gelmes, kuriose slypi tiek gailestingumo, užuojautos ir atlaidumo.

T. Genčienė pasakojo iš pradžių dvejojusi, ar vykti į Vilnių atsiimti apdovanojimo, tačiau paraginta seniūnės visgi tam pasiryžo, o dabar džiaugiasi ir sako turėsianti prisiminimą visam gyvenimui.

Teresė buvo vienturtė, bendraamžis jos vyras Pranas Kazys užaugo 7 vaikų šeimoje. Abu kilę iš Endriejavo krašto. Jiedu susilaukė 8 sūnų ir 3 dukrų. 2015-aisiais sutuoktiniai paminėjo ir deimantinių vestuvių sukaktį. Didžiausias metų turtas, kad visi vaikai užaugo dori žmonės, baigė norimus mokslus, gavo darbus. Deja, tarp gyvųjų nebėra sūnaus Stepono.

Kukli moteris svarstė, kad dabar vaikus auginti lengviau, o anuomet atrodė, kad kitaip būti ir negali. P. K. Genčius dirbo traktorininku, Teresė – 20 metų melžėja karvių fermoje. Po sunkaus darbo skubėdavo namo, kad iš mokyklos grįžę vaikai rastų valgyti, taip pat prižiūrėjo savo ūkelį. „Vaikus ir aprengti, apauti reikėjo. Išardydavau kokį paltą ir perdarydavau į vaikišką. Siūdavau, kol galva ant mašinos palinkdavo“, – prisiminė Endriejavo seniūnijos gyventoja. Vėliau fermoje padėdavo sūnūs, vaikai talkindavo ir namuose – darbo nebijojo. Ir dabar sūnaus Kazio pomėgis – artojų varžybos. Jis ne kartą pripažintas geriausiu Lietuvoje.

Genčių namuose Pažvelsio kaime gyvena jauniausias sūnus Vacys, taip pat Arvydas su šeima, kuris dabar ir prižiūri ūkį. Į užsienį išvyko tik jaunėlė Gražina, kiti vaikai įsikūrė netoli gimtinės.

Teresė suskaičiavo turinti 27 vaikaičius ir 7 provaikaičius. „Jei visi iš karto suvažiuotų, namuose vietos neužtektų“, – šypsojosi gausią šeimyną užauginusi moteris.REDAKCIJA REKOMENDUOJA