REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2020 m. Sausio 8 d. 17:46

Ketvirtasis Dakaro etapas: akmenys draskė lietuvių padangas

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


112797

Įsibėgėjant lenktynėms Dakaro ralio trasos tampa vis sudėtingesnės ir pavojingesnės. Antradienį, po trečiosios dienos, lietuviai skundėsi padangas plėšančia akmenų gausa, o trečiadienį, ketvirtąją dieną, jų buvo tiek daug, kad, kaip sakė finišą pasiekęs „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala, jos jau paranoją varo.

Ketvirtąją dieną Dakaro ralio dalyviams teko įveikti kol kas ilgiausią, 453 km ilgio, greičio ruožą iš Neomo į Al Ulą. Su pervažiavimais ir neutralizacijos zonomis – beveik 700 km. Trasos profilio žemėlapis rodė, kad automobilių padangas žudančių akmenų, nuo kurių trečiąją dieną ypač kentėjo „Agrorodeo“ ekipažas, bus vis mažiau. Ketvirtajame etape vos 15 proc. trasos turėjo driektis akmenimis. Tačiau jų buvo daugiau nei bet kada.

„Šiandien buvo sunkiausias greičio ruožas, kurį esu važiavęs Dakare. Labai daug akmenų, o po vakarykštės dienos akmenys varo paranoją, todėl per juos važiavau kaip pensininkas“, – grįžęs į finišą sakė „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala.

Jis ir trečiadienį finišo liniją kirto tuščia galine šturmano pusės padanga, praneša „Agrorodeo“ komanda. Daug laiko prarado keisdami ratą pirmoje greičio ruožo dalyje, mat prarado automobilį keliančios hidraulinės kojos atramą.

Greičiausiai iš lietuvių, per 4 val. 40 min. 35 sek., greičio ruožą įveikė Benediktas Vanagas su Felipe Palmeiro, kuris antroje greičio ruožo dalyje vieną po kitos sudraskė 3 padangas. Preliminariais duomenimis, Benediktas užėmė 19-ąją vietą, nuo lyderio, Stephano Peterhanselio atsilikęs 36 min.

Už Benedikto, preliminariai, 21-ojoje pozicijoje – „Agrorodeo“ komanda su V. Žala ir Sauliumi Jurgelėnu priešaky. Dėl akmenų gausos trasoje kentėjo „MINI John Cooper Works Rally“ ratai, kurių dužo ne vienas, kentėjo ir patys lenktynininkai. Jie nuo lyderio atsiliko 45 min. 57 sek.

Preliminariai 24-ojoje pozicijoje, atsilikę beveik valanda nuo S. Peterhanselio, finišą pasiekė Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu, praneša „Agrorodeo“ komanda.

Edvino Juškausko ir Aisvydo Pliukėno ekipažas priešpaskutiniame trasos punkte buvo 43-ioje pozicijoje. Gintas Petrus su Tomu Jančiu – 54-ti.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas ketvirtąjį etapą baigė 36-oje pozicijoje, nuo jo nugalėtojo J. Cornejo Florimo atsilikęs 47 min. Bendroje įskaitoje po 4 etapų Arūnas užima 33 vietą.

Automobilių įskaitoje vis dar pirmauja Carlosas Sainzas su „MINI“, lietuviai susikeitė vietomis. B. Vanagas šoktelėjo į 11-tą vietą, „Agrorodeo“ komanda, preliminariais duomenimis, 12-ta. A. Juknevičius – 26-oje pozicijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA