REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 14 d. 14:29

Ketinama sutvarkyti žydų gelbėtojų Anelos Vitkovskos ir Piotro Truskovskio amžinojo poilsio vietą

Kėdainiai

Etaplius.LTŠaltinis: Kėdainių rajono savivaldybė


294869

Lietuvos žydų gelbėtojų dienos išvakarėse Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis aplankė Gelnų kaimo kapinaites ir apžiūrėjo, kaip galima sutvarkyti Anelos Vitkovska ir Piotro Truskovskio amžinojo poilsio vietą.

Gavus informacijos, kad šių Lietuvos Pasaulio tautų teisuolių kapui reikia priežiūros, buvo apsilankyta Gelnuose ir pažiūrėta, ką reikėtų padaryti, kad tris žydus išgelbėjusių kraštiečių amžino poilsio vieta būtų tvarkinga ir saugi.

Panašu, kad reikia sutvirtinti paminklą ir sutvarkyti antkapines plokštes, išgenėti greta augančių alyvų krūmus. Darbus netolimoje ateityje turėtų atlikti Pelėdnagių seniūnijos darbuotojai.

Ant Anelos Vitkovska ir Piotro Truskovskio kapavietės paminklo uždėti Lietuvos Pasaulio tautų teisuolių atminimo ženklai. Pasaulio Tautų Teisuolio apdovanojimą šie Gelnų kaimo gyventojai gavo 2001 metais. Jie išgelbėjo tris žydų tautos žmones: Chaną Rochman, Joną Rochmaną, Šošaną Ekerling-Simon.REDAKCIJA REKOMENDUOJA