REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Vasario 26 d. 17:55

Kelionė į knygų mugę – intelektualų dvasios atlaidus

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


73651

Šių metų vasario 21-ąją linksmai nusiteikęs Visagino viešosios bibliotekos darbuotojų ekipažas išvyko į unikaliąją Lietuvos knygų mugę. Labai geranoriškai viešosios bibliotekos darbuotojai kartu vykti pakvietė ir švietimo įstaigų bibliotekų darbuotojus, nors statistika rodo, kad jie turtingesni... Tapinas taikliai mugę pavadino intelektualų dvasios atlaidais. Gal todėl, kad rinkimų kovose panirusių politikų jose daug nebuvo.

Tokiuose renginiuose bibliotekininkai ne tik sužino knygų pasaulio naujienas, bet ir turi galimybę įvertinti poligrafijos amato pokyčius, naujai atsirandančias turinio pateikimo formas ir būdus. Ką jau kalbėti, kai gali pajusti bendrystę su visuomenėje žinomais literatais, literatūros kritikais, publicistais, poetais. Kartu su jais pakeliauti jų kūrybiniais keliais tiek materialiąja, tiek dvasine prasme. Kai klausai naujojo Kultūros ministro kalbos ir negali atsistebėti jo kalbos rišlumu ir giliamintiškumu, kai vėl norisi tikėti, kad kultūra svarbi, o kas to dar nespėjo suprasti – taps svarbi, kai supranti, kad kultūros administravime atsirado intelektualus, knygos žmogus, pradedi tikėti ir savo ateitimi.

Pakeliui iš nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos atsiėmėme ir dalį projekte „Langas į ateitį“ numatytų įrenginių, užsukę į Švedijos ambasadą pasiėmėme jų mobiliuose stenduose paruoštą ir maloniai mums suteiktą galimybę eksponuoti parodą „Kur auga vaikai“, gausybę įvairios informacinės literatūros apie šią gerovės valstybę.

Pasijutę svarbiais, reikalingais bibliotekininkai grįžo į įprastines darbo vietas šypsotis Jums, suprasti Jūsų pageidavimus ir poreikius, kviesti į renginius, atskleidžiančius Jūsų ir kitų kuriančių žmonių kūrybines galias.REDAKCIJA REKOMENDUOJA