REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2024 m. Kovo 31 d. 20:44

Keliauti įkvepia ir knygos: kurios labiausiai?

Pasaulis

Pixabay.com nuo­tr.

Parengta pagal Unian.netŠaltinis: Etaplius.LT


296374

Turbūt ne kartą girdėjote, kad kai kurie turistai poilsiui renkasi vietas, kurias yra matę filmuose ar serialuose. Tačiau net ir knygos daugeliui keliautojų tapo įkvėpimo šaltiniais būsimoms kelionėms, nepaisant to, kad skaitant vietos vaizdą galima tik susikurti fantazijose.

Remiantis „Jet2holidays“ apklausos, kurią atliko 2 000 britų, rezultatais, kas ketvirtas turistas bent kartą gyvenime pasirinko atostogų kryptį pagal knygą, rašo „The Sun“.

„Dažniausiai įkvėpimu atostogoms tampa filmų ar serialų žiūrėjimas. Tačiau nustebome, kiek daug žmonių norėjo kur nors išvykti dėl perskaitytos knygos, kurioje nėra vizualaus šalies ar miesto vaizdavimo, kur rutuliojasi įvykiai“, – sakė bendrovės atstovas.

Kaip priežastis, kodėl aplankė vietą, apie kurią perskaitė knygoje, apklausos dalyviai paminėjo norą pamatyti, kaip ji atrodo realiame gyvenime (46 proc.), sužinoti daugiau apie vietą (32 proc.) ir pažymėti ją savo norų sąraše (15 proc.).

62 proc. išvykusiųjų buvo maloniai nustebinti, kai pamatė, kad vieta iš knygos realiame gyvenime atrodė geriau, nei tikėtasi. Į tas vietoves patekę, pusė apžiūrėjo lankytinas vietas, 25 proc. apsistojo knygose nurodytose vietose, o 27 proc. netgi užsiregistravo į profesionalų turą po vietas, apie kurias skaitė.

Populiariausia knyga, paskatinusi britus keliauti, buvo 1996 m. išleisti amerikiečių rašytojos Frances Mayes atsiminimai „Po Toskanos saule“. Perskaičiusieji romaną panoro aplankyti šį Italijos regioną. Antrąją ir trečiąją vietas pelnė Graikijos sala Korfu, aprašyta britų rašytojo apie gyvūnus Geraldo Durrello romane „Mano šeima ir kiti gyvūnai“ bei trilogijoje „Korfu“.

Ketvirtoji ir penktoji apklausos vietos atiteko amerikiečių rašytojo Dano Browno romanams – „Da Vinčio kodas“ (Paryžius, Prancūzija) ir „Angelai ir demonai“ (Roma, Italija).REDAKCIJA REKOMENDUOJA