REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Nuomonė2018 m. Spalio 1 d. 10:32

Neapsisprendžiantys Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai ir apsisprendę piliečiai

Šiauliai

Zakiras MedžidovasŠaltinis: Etaplius.lt


54398

Tai yra piliečio-reporterio nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Prieš savaitę su trupučiu Šiauliuose su filmavimo grupe lankėsi Andrius Tapinas. Kaip visada, laidoje skiriama nemažai dėmesio vietiniams politikams. Visu gražumu vėl pasirodė seimo narys ir kandidatas į merus Valerijus Simulik, socialdemokratas Gedeminas Vyšniauskas ir liberalas Arūnas Rimkus. Gaila, kad Andrius Tapinas neturi galimybių skirti daugiau laiko tarybos narių veiklai apžvelgti ir palieka mums patiems čia tvarkytis su savais.

Humoras yra gerai, bet tarybos nariai daro ir visai nejuokingus dalykus, kurie atsiliepia miesto gyvenime. Posėdžių metu rimtais veidais jie paprašo administracijos parengti sprendimų projektus, už kuriuos patys kitame posėdyje net nebalsuoja ir jų nepalaiko, žlugdo kvorumus, pasisako, nesusimąstydami dėl savo žodžių sukeltų pasekmių.

Nesuprantami tarybos narių prašymai ir elgesys

2017 m. vasario 2 d. Justino Sartausko vadovaujama grupė tarybos narių sužlugdė kvorumą ir dėl to buvo nutrauktas tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo neišspręsta 40 svarbių miestui klausimų.

2019 m. liepos 5 d. ir liepos 19 d. posėdžiuose administracija tarybos nariams teikė sprendimo projektą dėl naujų išorinės reklamos nuostatų patvirtinimo. Administracija pritaikė naujus nuostatus pagal pasikeitusį reklamos įstatymą ir padarė pakeitimus, atsižvelgusi į problemas bei situaciją reklamos rinkoje. Nuostatai nebuvo patvirtinti. Tarybos nariai liberalas Arūnas Rimkus ir Valerijaus Simulik judėjimo taryboje frakcijos seniūnas Denis Michalenko balsavo prieš administracijos parengtą sprendimo projektą ir vėliau paprašė bei primygtinai reikalavo iš administracijos, kad administracija pakeistų senus nuostatus tik pagal pasikeitusį įstatymą be papildomų pakeitimų, kuriuos administracija norėjo padaryti. Administracija atsižvelgė į tokius tarybos narių reikalavimus ir parengė pageidaujamą projektą. 2018 m. rugsėjo 6 d. sprendimo projektas buvo pateiktas tarybai. Projektas turėjo dvi alternatyvas, t.y. viso buvo parengti trys skirtingi variantai. Deja, nei vienas iš variantų nebuvo patvirtintas. Graudžiausia, kad Arūnas Rimkus ir Denis Michalenko nebalsavo už savo pačių pasiūlytą sprendimo projektą. Kokiu tada tikslu buvo reikalauta parengti nuostatus, įdarbinta administracija, gaišinamas laikas?

2019 m. rugsėjo 6 d. tarybos posėdyje buvo pateiktas sprendimo projektas, kurio tikslas buvo savivaldybei priklausantį ir „Juonei pastogei“ už 90 eurų/mėn. nuomos mokestį nuomojamą pastatą įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Posėdžio metu mero pavaduotojas Domas Griškevičius teigė, kad sprendimo projektas buvo parengtas pagal Valerijaus Simulik judėjimo taryboje frakcijos seniūno Denis Michalenko anksčiau pateiktą pasiūlymą. Denis Michalenko, pasisakęs po mero pavaduotojo, nepaneigė pasakytos informacijos. Bet įdomiausia, kad tas pats Denis Michalenko pateikė sprendimo projekto alternatyvą, pagal kurią tas pastatas nebūtų įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą. T.y. kartojasi situacija, kai patys tarybos nariai pasiūlo parengti sprendimų projektus, o paskui patys juos stengiasi blokuoti, nebalsuoti, išbrauti. Negana to, Valerijus Simulik dar užsakė mokamą straipsnį, kuriame pasmerkė administracijos veiksmus už norą privatizuoti pastatą. Kas čia per politiniai žaidimai?

2018 m. liepos 5 d. tarybos posėdžio metu ne vienas žmogus išgirdo keistus tarybos nario socialdemokrato Gedemino Vyšniausko pasisakymus Rėkyvos atžvilgiu. Savo pasisakymu, mano manymu, jis sumenkino Rėkyvą kamuojančias problemas ir piktinosi siūlymais skirti daugiau pinigų Bačiūnų gatvės remontu. Niekas jo, taip sakant, už „liežuvio netempė“, o kaip visada pats „prisikalbėjo“. Vėliau jis net piktinosi, kad jo pasisakymas buvo ne taip suprastas ir buvo mano paviešintas platesnei auditorijai žmonių per Etaplius.lt ir Youtube.

Piliečių reakcija

2017 m. kovo 1 d. Šiaulių miesto savivaldybei buvo įteikti 448 piliečių parašai su prašymu pradėti socialdemokrato Justino Sartausko vadovaujamos grupės tarybos narių įgaliojimų netekimo procedūrą už tai, kad jie sužlugdė posėdžio kvorumą ir nutraukė posėdį.

Reaguodami į tarybos nario socialdemokrato Gedemino Vyšniausko „išdaigas“, 2019 m. rugsėjo 6 d. Rėkyvos seniūnijos gyventojai per bendruomenės pirmininkę pateikė tarybai surinktus 1300 parašų bei paprašė tarybos narių būti bendruomeniškais, o taip pat išreiškė palaikymą dabartinei administracijai. Tokiu atveju aš visada prisimenu posakį: Jei tu spjausi ant tautos - tai tauta nusivalys, o jei tauta spjaus ant tavęs - tai tu paskęsi.

2018 m. rugsėjo 6 d. tarybos posėdžių salėje taip pat buvo leista pasisakyti piliečiui Vytautui Kabailai, kuris savo kalboje išreiškė apgailestavimą, kad nebuvo pritarta 2017 m. „Busturo“ direktoriaus metinei ataskaitai, nors direktorius su savo komanda iš nuostolingos įmonės padarė pelningą, pagerino darbo sąlygas įmonėje, pakėlė atlyginimus, atnaujina autobusų parką. Salėje buvo matyti senjorų laikomi plakatai su palaikymu „Busturo“ direktoriui. Manau, kad liberalai, socialdemokratai ir Simulik komanda turėjo patirti gėdą, kad nebalsavo už direktoriaus ataskaitą.

Bet tai ne vieninteliai atvejai, kai žmonės palaikė administraciją ir piktinosi įvairių partijų ar atskirų tarybos narių veiksmais. 2018 m. liepos 5 d. tarybos posėdžių salėje buvo piketas prieš liberalus, Valerijaus Simulik judėjimą ir socialdemokratus.

2018 m. liepos 19 d. buvo surinkti 500 parašų dėl Valerijaus Belovo atleidimo, į kuriuos socialdemokratai ir Valerijaus Simulik judėjimo nariai taryboje neatsižvelgė.

Peršasi išvada, kad žmonės nebenori tokios politikos ir tvarkos, kokia buvo anksčiau, nebenori neaiškių politinių žaidimų.

Žmonės nori būti tinkamai atstovaujami bei palaiko dabartinės administracijos ir mero vykdomą politiką, kuri atstovauja piliečius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA