REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 4 d. 15:10

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione netrukus prasidės statybos

Kaunas

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


144620

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione netrukus prasidės statybos. Savivaldybės teigimu, šią savaitę į teritoriją atvyko konkursą laimėjusios bendrovės „Autokausta“ technika.

Naujieji rangovai per rugsėjį planuoja susitvarkyti su smulkesniais paruošiamaisiais darbais, o spalį imsis didesnių darbų.

„Šiuo metu taip pat vyksta baigiamieji projektavimo darbai: derinamos paskutinės subtilybės, dedami taškai architektūriniuose sprendimuose, diskutuojama dėl menkiausių statinio niuansų su subrangovais. Praėjusią savaitę buvo atlikti grunto laboratoriniai tyrimai tiksliai situacijai išsiaiškinti. Jų rezultatai turės reikšmės tolesnei darbų eigai. Spalį iš tolo pasimatys didesni pokyčiai“, – pranešime sakė bendrovės „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas.

Naujo rangovo stadionui Kauno savivaldybė ieškojo po to, kai šių metų sausį nutraukė sutartį su Turkijos bendrove „Kayi Construction“. Vienas iš sutarties nutraukimo motyvų buvo sutarto grafiko nesilaikymas.

„Padarėme išvadas ir šiandien esame ramūs žinodami, jog vieną svarbiausių objektų Kaune stato būtent kauniečių įmonė – „Autokausta“. Tai savaime yra papildoma atsakomybė rangovams, kad visi darbai būtų atlikti nepriekaištingai ir laiku“, – pranešime sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Savivaldybės duomenimis, ankstesnis rangovas yra atlikęs apie ketvirtadalį viso darbo: baigtos griauti senosios stadiono konstrukcijas, išvedžiotos inžinerinės komunikacijos, pradėta statyti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, VIP tribūnos.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos statybų bendrove „Kayi Construction“ Kauno savivaldybė pasirašė 2018 metų birželį, jos vertė siekė 34,95 mln. eurų.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

Kauno savivaldybė rugpjūčio viduryje pasirašė sutartis su „Autokausta“ dėl stadiono rekonstrukcijos ir mokslo muziejaus „Mokslo sala“ statybos Nemuno saloje.

Stadiono rangos darbų vertė sieks 32 mln. eurų, „Mokslo salos“ – 24,3 mln. eurų, abu projektus planuojama įgyvendinti iki 2022 metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA