REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2023 m. Sausio 23 d. 11:30

Kaune į Nemuną išsiliejus naftos produktams tarša sustabdyta

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


257185

Kaune sekmadienį į Nemuną išsiliejus naftos produktams tarša sustabdyta, pirmadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Sekmadienį aplinkosaugininkai buvo gavę pranešimą, kad ties Juozapavičiaus prospektu į Nemuną patenka naftos produktai.

Pirmadienį aplinkosaugininkai atlikę vietos apžiūrą, nustatė, kad tarša naftos produktais sustabdyta. Situacija ir toliau bus stebima.

Sekmadienį įvykio vietoje buvo nustatyta, kad nuotekų išleistuvu ties geležinkelio tiltu Juozapavičiaus prospekte į Nemuną patenka galimai skalūno alyva – teršalai nusidriekė iki Kauno santakos. Skubiai iškviesti bendrovės „Kauno švara“ darbuotojai pastatė bonines užtvaras.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai plaukdami valtimi specialiomis priemonėmis skaidė Nemune pasklidusius naftos produktus.

Anot departamento, pastebėjus, kad dalis teršalų ir toliau pro bonines užtvaras patenka į upę, buvo nuspręsta kiek toliau pastatyti dar vieną tokią užtvarą. Pirmadienio rytą konstatuota, kad teršalai nebeplinta.

Ši probleminė vieta aplinkosaugininkams yra žinoma, tačiau tarša naftos produktais šį kartą buvo intensyvesnė.

Pasak aplinkosaugininkų, tokia situacija galėjo susidaryti dėl Nemuno lygio keitimosi Kauno hidroelektrinėje. Dažnu atveju vandens lygio keitimasis susijęs ir su sniego tirpsmu, o naftos produktai į Nemuną galėjo patekti vandeniui pakilus iki užterštos teritorijos bei jam greitai atslūgus.

Aplinkinės teritorijos A. Juozapavičiaus prospekte ir Nemuno krantinėje naftos produktais užterštos dėl praeityje Kaune veikusios geležinkelio pabėgių gaminimo įmonės veiklos bei galimai dėl netinkamai sandėliuojamų naftos produktų.

Kauno valdyba užterštų teritorijų sklypų savininkams yra davusi privalomuosius nurodymus dėl užterštų teritorijų tvarkymo planų parengimo. Tvarkymo planą yra parengęs vieno sklypo savininkas. Dėl privalomųjų nurodymų kitiems dviem sklypų savininkams tebevyksta teisminiai procesai.

Kol vyksta teisminiai ginčai dėl sklypų tvarkymo, departamentas, siekdamas, kad ši tarši teritorija būtų kaip įmanoma greičiau sutvarkyta, pasirašė trišalę sutartį su bendrovėmis „LTG Infra“ ir „VentEko Lietuva“ dėl taršos stabdymo priemonių parengimo. Preliminariai rangovas planuoja sistemos įrengimo darbus pradėti vasarį ir baigti kovą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA