REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Kovo 18 d. 09:38

Kasdien iš Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios teikiamas palaiminimas

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


121627

Lietuvos vyskupai praneša, kad, paskelbus karantiną, bažnyčiose nebevyks jokios viešos pamaldos.


Foto galerija:

ignacas-su-kauke.jpg
img-2238.jpg
p1140562.jpg

Kunigas drąsina melstis, nebijoti paskambinti

Tikinčiųjų dvasinis gėris – aukščiausias Bažnyčios rūpestis. Lygiai taip pat Bažnyčiai rūpi ir tikinčiųjų saugumas ir sveikata. Dėl šios priežasties Lietuvos vyskupai, atsižvelgdami į Lietuvos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną visoje šalyje, nutarė, kad nuo kovo 16 d. iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, nebevyks jokios viešos pamaldos.

Vyskupai dar kartą ragina tikinčiuosius neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas šv. Mišias per televiziją, internetą, klausytis radijo transliacijų. Stebėdami kunigo aukojamas šv. Mišias per televiziją ir melsdamiesi namuose, galite priimti dvasinę šv. Komuniją ir vienytis maldoje.

Bažnyčios lieka atviros privačiai maldai bei būtiniausiems asmeniniams tikinčiųjų patarnavimams. Laidotuvės, krikštai ar kiti sakramentai bus teikiami, dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams.

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios vicerektorius t. Stasys Kazėnas SJ drąsina skambinti jam tel. 8 698 333 00, jei karantino metu kiltų dvasinio pokalbio poreikis.

Taip pat kasdien 21 val. iš Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios yra teikiamas palaiminimas Švenčiausiuoju Sakramentu visiems miesto gyventojams. Po palaiminimo šiauliečiai kviečiami maldai ir kalbėti "Gailestingumo vainikėlį".

"Taip pat kviečiu visus laiminti vienas kitą ir kartu pasimelsti "Tėve mūsų" malda", – ragina t. S. Kazėnas.

Šypsokimės – "Šventojo Ignaco laiškas"

Brangūs žmonės Žemėje,

matau, jog jums sunku rasti tinkamą laikyseną koronaviruso atžvilgiu. Tai nėra keista. Per pastaruosius kelis dešimtmečius mokslas padarė tokią pažangą, kad jūs tikėjotės, jog kiekvienos problemos sprendimą galima rasti akimirksniu. Dabar visame pasaulyje tampa aišku, kad tai yra iliuzija. Daugeliui iš jūsų tai kelia sąmyšį.
Aš pats kovojau su lėtine liga daugiau nei trisdešimt metų. Būdamas sparčiai augančio Jėzuitų ordino vyriausiuoju generolu, penkiolika metų kasdien susidurdavau su visomis įmanomomis ir neįmanomomis problemomis. Norėčiau jums pateikti keturis patarimus, kaip išgyventi šiuos sunkius laikus. Jie yra paimti iš mano patirties.

1. Šio koronaviruso metu pakluskite gydytojams, mokslininkams ir kompetentingoms institucijoms, lyg tai būtų pats Dievas. Net jei nesutinkate su jų sprendimais ar gerai jų nesuprantate, nuolankiai sutikite, kad verta pasikliauti jų žiniomis ir patirtimi. Tai suteiks jums ramią sąžinę ir leis įnešti savo indėlį, sprendžiant krizę.

2. Saugokitės baimės. Baimė niekada neateina iš Dievo ir neveda į Dievą. Baimė dažnai teigia visas galimas priežastis, kodėl turėtumėte bijoti. Šios priežastys dažniausiai yra teisingos. Tik nereikia to bijoti. Taip pat ir dabar Viešpats rūpinasi jumis. Aš tai žinau iš gerai informuoto dangaus šaltinio. Patirtis rodo, kad Jis gali rašyti tiesiai ant kreivų žemiškų linijų. Išdrįskite jomis pasitikėti.

3. Krizės metu iš maldos naudos ne mažiau, o daugiau. Apdovanokite save atsidavimu Jo meilei. Tai yra geriausias priešnuodis baimei.

4. Galiausiai, nepamirškite gyventi ir mėgautis gyvenimu. Kad ir kas nutiktų, kiekviena suteikta sekundė yra unikali ir brangi dovana. Koronavirusas nieko negali padaryti, kad tai pakeistų.

Besivienijantis su jumis nuolatinėje maldoje +Ignacas

Dangus, 2020 m. kovo 14 d., Žemės laikas

(Laišką užrašė Nikolaas Sintobin SJ, kuris yra knygos "Apie jėzuitus – ir nerimtai. Humoras ir dvasingumas" autorius)REDAKCIJA REKOMENDUOJA