REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Vasario 24 d. 08:56

Kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės debatuose diskutuota apie jaunų žmonių pritraukimą į Šilutės rajoną, korupcijos skandalus

Šilutė

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


260018

Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės merus debatai, organizuojami jaunimo politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“.

Debatuose dalyvavo:

  • Tomas Budrikis (Lietuvos socialdemokratų partija);
  • Tomas Dulkys (Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai));
  • Lijana Jagintavičienė (Lietuvos regionų partija);
  • Robertas Kuncaitis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga);
  • Žygimantas Kurlianskas (Tėvynės sąjungą - Lietuvos krikščionys demokratai);
  • Vytautas Laurinaitis (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“);
  • Daiva Plikšnienė (Liberalų sąjūdis);
  • Vaida Pocė (Darbo partija).

Debatus moderavo LRT LRT radijo žurnalistas Edvinas Kučinskas.

Kandidatams pirmiausia buvo suteikta galimybė prisistatyti, po prisistatymų kiekvienam kandidatui buvo pateikta po tris klausimus, siekiant patikrinti kandidatų žinias. Kandidatų buvo klausiama apie valstybinę religiją Lietuvoje, nuo kokio amžiaus galima tapti Savivaldybės nariu ir prezidentu, kiek ministerijų yra Lietuvoje, kam priklauso Krymas, kiek gyventojų yra Šilutės rajono savivaldybėje ir pan.

Nemažai klausimų kandidatams turėjo ir į debatus susirinkę žiūrovai. Gyventojams buvo aktualūs klausimai apie Laučių kapines, domėtasi, kada Tilžės gatvėje atsiras pėsčiųjų takas ir bus įrengtas apšvietimas, kandidatų klausta apie reklamas Šilutėje, apie evangelikų liuteronų situaciją, domėtasi, kaip žadama spręsti vandentiekio bei kanalizacijos problemas.

Vėliau kandidatų buvo paprašyta įvardyti didžiausią problemą Šilutės rajono savivaldybėje.

Debatų metu buvo dažnai užsimenama apie mažėjantį jaunų žmonių skaičių Šilutės rajono savivaldybėje, kandidatai svarstė, kokiomis priemonėmis būtų galima pritraukti daugiau žmonių atvykti į Šilutės rajoną, čia gyventi ir dirbti.

Neišvengta klausimų ir apie Šilutėje vis nuskambančius korupcijos skandalus, taip pat apie tai, koks likimas laukia Šilutės ligoninės.

Visą diskusiją su kandidatais į Šilutės rajono savivaldybės merus žiūrėkite vaizdo įraše.REDAKCIJA REKOMENDUOJA