PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Vasario 15 d. 14:55

Kandidatas į Šiaulių rajono merus D. Simonavičius: „Žmonėms reikia darbo“

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


259286

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas į Šiaulių rajono merus Darius Simonavičius dalinasi savo vizija, idėjomis ir siūlymais Šiaulių rajonui.

Žurnalistas. Jūs sakote, kad Šiaulių rajonui reikia kitokios vystymosi strategijos nei, kad yra dabartinė? Kokį svarbiausią rajono vystymo prioritetą išskirtumėte?

Darius Simonavičius, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas į Šiaulių rajono merus. Aš manau, kad rajono meras ir jo komanda turėtų žymiai plačiau matyti rajono vystymo perspektyvas. Turėtų veikti, ne kaip „pagražink Lietuvą“ filialas, o kaip platesnę perspektyvą matanti komanda. Mūsų, socialdemokratų komandos vizija yra aiški ir orientuota į žmogų. Darbo vietų kūrimas – turėtų būti prioritetas Šiaulių rajono savivaldybės strateginės veiklos. Reiki išnaudoti transporto – kelių, geležinkelio teikiamus privalumus ir pirmiausia suformuoti sklypus, skirtus būsimoms investicijoms – gamyklų, įmonių statymui. Planuoti gyvenamųjų namų bei kotedžų statybos sklypus. Prie sklypų atvesti visas reikalingus komunikacijos tinklus. Geriau daugiau investuoti į sklypų – į plyną lauką, o ne į kaimų aikštes. Tai yra labai sėkmingai daroma Akmenėje. Darbo vietų steigimas keistų demografinę padėtį. Grįžtų jaunos šeimos, daugėtų vaikų, suklestėtų vėl mokyklos vaikų darželiai. Baigtųsi vaikų ,,nutekėjimą" į Šiaulių miesto mokyklas. Dabar gi, dirbantys Šiauliuose žmonės vežasi kartu ir savo vaikus į mokyklas darželius esančius, ten pietauja, ten dažniausiai ir apsiperka, palieka pinigus Šiauliuose. Dirbdami Šiaulių rajone, paliktų čia. Suformavus sklypus tikimybė pritraukti investicijas ir darbo vietų atsiradimą, patikrintas reikalas Lietuvoje, kuriuo eina savivaldybės, kurios galvoja apie savo, mūsų ateitį, o ne užsiiminėja trinkelizacija, ir giriasi, kaip kažkokiu pasiekimu.

Ž. Jūs turite kitokį požiūrį į smulkaus ir vidutinio verslo plėtojimą ir paramą, bendruomenių verslumo skatinimą. Papasakokite žmonėms, nes tai labai svarbu jiems išgirsti.

D. S. Skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą galima įvairiais būdais, bet pirmiausia, tai yra padėti realizuoti prekes ir paslaugas, , mažinime darbo jėgos mokesčius. Tai įmanoma, kuriant darbo vietas, plėtojant turizmo infrastruktūrą, įtraukiant vietos bendruomenes. gerinkime sąlygas verslui.

Paskaičiuokime, kad į rajoną į Kryžių kalbą atvyksta per metus 200 000, o gerais metais ir 400 000 turistų. Jei su plėtojama turizmo infrastruktūra pritrauktume nors pusę to srauto ir jei sugebėtume pasiūlyti prekių ir paslaugų už 20-40 eurų (kad tiek paliktų vidutiniškai vienas turistas mūsų rajone pavalgydamas, atsigerdamas kavos ,nusipirkdamas suvenyrą ar pagamintą gardėsį), tai lengvai galima paskaičiuoti kiek paramos gautų smulkieji verslininkai, amatininkai, kavinių savininkai 2 - 8 milijonai į metus. Reikia išnaudoti bendruomenes, skatinti jų verslumą. Pavyzdžiui, savivaldybė galėtų padėti bendruomenėms steigti pas save prie vandens telkinių kempingus, išnuomoti vandens telkinius ir įžuvinti, plėtojant komercinę žvejybą, , rengti įvairias žvejų varžybas įtraukiant vaikus jaunimą, neįgaliuosius , padėti vystyti kaimo ir agro turizmą Dėkingas geografine padėtimi Šiaulių rajonas galėtų uždirbti iš turizmo sektoriaus didelius pinigus, savivaldybės administracijai tik reikia išsikelti tokius tikslus ir juos įgyvendinti. Valdantieji gali kalbėti, ką nori, kad pastačius pėsčiųjų tiltą per Ventą, suremontavus dvarą ir biblioteką Kuršėnai atsigavo, yra savęs ir žmonių apgaudinėjimas. Kas atsigavo? Ar tie objektai sukūrė darbo vietų, atsirado kavinių, restoranų, daugiau pramogų? Nieko panašaus nenutiko. Pravažiavo žingeidūs žmonės, pamatė ir viskas. Visi pastebi, kad koks čia miestas, kad nėra padorios vietos išgerti kavai, ar pavalgyti. Turizmo infrastrūktūros plėtojimas reikalingas ir kitoms rajono vietovėms turinčioms ką parodyti ir papasakoti – Gruzdžiams, Raudėnams, Meškučiams, Bubiams,Verbūnams ne tik Kurtuvėnams, Naisiams, ar Kuršėnams. Tam įgyvendinti reikia telkti į krūvą verslininkus, amatininkus, turizmo atstovus ir kartu diskutuojant priimti reikalingus sprendimus, o ne kaip dabar buvo – valdžia sugalvojo, ir padarė. Sugalvojo padarė Kuršėnuose o visas kitos rajono gyvenvietės liko nuošalį, nes negalvojo apie juos....

Ž. O kaip su inovacijomis, ateities technologijomis, žaliąją, tvariąja ekonomika, ar jūs irgi, kaip dabartiniai valdantieji „valstiečiai“, mato Šiaulių rajoną miegamąjį Šiaulių didmiesčio rajoną?

D. S. Mes socialdemokratai manome, kad reikia eiti koja kojon su visus pasauliu, su ES. Reikia plėtoti saulės ir vėjo energijos panaudojimą rajono gyventojų reikmėms. Savivaldybei priklausančių mokyklų, kultūros įstaigų, administracijos įstaigų pastatų stogai turi tapti saulės jėgainėmis, gaminti jiems elektrą, kuriai dabar per metus išleidžiama ..... eurų. Sutaupytus pinigus už elektrą skirtume bendruomenių, smulkaus ir vidutinio verslo įmonių saulės elektros jėgainių įsirengimo projektams dalinai finansuoti, ar kitaip skatinti. Tai yra labai svarbu ir mes matome kaip vieną iš prioritetų mūsų veiklai rajono žmonių labui. Mes prieš tokią viziją kurią mato dabartiniai valdantieji. Mes už patrauklų investuotojams ir gyventojams Šiaulių rajoną kuris klestės ir niekada netaps Šiaulių didmiesčio rajonu. Mes prieš ir tokias inovatyvias „mėšlo pritraukimo“ investicijas, į Šiaulių rajoną prieš gyventojų valią. Juk prieš tai pasisakė per 5000 rajono gyventojų. Ši „mėšlina istorija“ rodo,

kaip neturi būti elgiamasi, kaip politinė partija, valdanti rajoną neatstovauja žmonių interesų, juos tiesiog ignoruoja.

Todėl kviečiu šių metų kovo 5 dieną, ateiti ir rinktis socialdemokratus, mūsų sąrašo numeris 5, mes visada už žmogų.

Ž. Dėkui už pokalbį.

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP Šiaulių raj. rinkiminės sąskaitos.

Reklama

Užsakymo Nr. 100687