REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 29 d. 19:26

K. Navickas: planuojama Lenkijos ūkininkų blokada – bandymas atkreipti į save dėmesį

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


293567

Lenkijos ūkininkams planuojant savaitę blokuoti kelią prie sienos su Lietuva, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad kaimyninės šalies žemdirbiai taip bando atkreipti į save dėmesį.

„Daryčiau tokias išvadas, kad pagrindinis Lenkijos ūkininkų tikslas pirmiausia atkreipti jų pačių valdžios institucijų dėmesį. Blokavimas tarptautinio koridoriaus, kuris yra ypač svarbus trims Baltijos valstybėms, natūralu, kad sutelks didelį dėmesį, ir tai yra vienas iš būdų tam dėmesiui atkreipti“, – LRT televizijai ketvirtadienį sakė K. Navickas.

„Aš taip sakyčiau (kad Lietuva yra instrumentas lenkų ūkininkams – BNS), nes bandant išsigryninti, kur galėtų būti problemų sąrašas, kurias mes galėtume bendradarbiaudami išspręsti, tai šito sąrašo mes iki šiol neturime“, – pridūrė žemės ūkio ministras.

K. Navickas pažymėjo, kad lenkiškų grūdų į Lietuvą įvežama daugiau nei lietuviškų į Lenkiją bei nepagrįstais vadino kaimyninės šalies ūkininkų nuogąstavimus.

„Ir oficialioje statistikoje mūsų prekybos santykis, tame tarpe ir grūdų tarp Lietuvos ir Lenkijos, yra Lenkijos naudai – lenkiškų grūdų mes įsivežame daugiau nei kad išvežame iš Lietuvos“, – kalbėjo žemės ūkio ministras.

Pasak K. Navicko, nei Lietuvos, nei protestuojantys Lenkijos ūkininkai nepateikė Lietuvai nepateikė skundų ar įrodymų, jog dalis į Lietuvą atgabentų Ukrainos grūdų virsta lietuviškais ir iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją.

„Tokių skundų nesame gavę, tokių faktų nesame fiksavę. Kalbantis su Muitinės departamentu, ir šiandien buvo susitikimas, jie turi labai aiškius algoritmus matydami, kokiais atvejais galėtų būti vienas ar kitas neteisėtas veiksmas. Tai tokių veiksmų taip pat nėra fiksuojama“, – sakė žemės ūkio ministras.

Lenkijos žemdirbiams nuogąstaujant, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, nuo kovo 1 dienos jie ruošiasi blokuoti kelią ties buvusiu Kalvarijos-Budzisko pasienio punktu. Planuojama, kad blokada truks apie savaitę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA