REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 12 d. 12:03

JT: per smūgį viename iš jų kompleksų Gazoje žuvo didelis skaičius žmonių

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283257

Jungtinės Tautos pranešė, kad keli žmonės žuvo ir buvo sužeisti per smūgius į vieną JT objektą Gazos mieste, kur šimtai palestiniečių pasislėpė nuo karo.

„Pranešama, kad per apšaudymą žuvo ir buvo sužeista didelis skaičius žmonių“, – teigiama vėlai šeštadienį paskelbtame JT vystymo agentūros (UNDP) pareiškime.

„Tebesitęsianti civilių gyventojų žūčių ir sužalojimų tragedija šiame konflikte yra nepriimtina ir turi būti sustabdyta“, – sakoma jame.

Atskiro incidento metu AFPTV filmuotoje medžiagoje užfiksuotas krateris viduryje mokyklos, kurią valdo Jungtinių Tautų agentūra palestiniečių pabėgėliams remti (UNRWA), komplekso Beit Lahijoje, Gazos Ruožo šiaurėje.

Mokykloje prieglobstį rado tūkstančiai karo išvargintų žmonių.

Islamistų grupuotės „Hamas“ kovotojai spalio 7-ąją surengė beprecedenčius išpuolius Izraelio teritorijoje; per juos, Izraelio pareigūnų teigimu, žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, o dar apie 240 buvo paimti įkaitais.

Po šių išpuolių Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir pradėjo karinę kampaniją Gazos Ruože.

„Hamas“ valdomos palestiniečių teritorijos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per atsakomuosius Izraelio smūgius anklave žuvo daugiau kaip 11 tūkst. žmonių, taip pat daugiausia civilių.

Ministerija 48 valandas nepateikė naujausių duomenų apie nukentėjusiuosius, teigdama, kad jai nepavyko susisiekti su ligoninėmis.

Ministerija nurodė, kad dešimtys kūnų mėtosi gatvėse, o greitosios pagalbos automobiliai negali pasiekti nukentėjusiųjų dėl intensyvių kovų ir sprogdinimų.

Penktadienį UNRWA paskelbė, kad nuo karo pradžios Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 100 jos darbuotojų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA