REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 15 d. 08:41

Joniškyje paminėta Gedulo ir vilties diena

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


270280

Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną prisimename ir pagerbiame tuos, iš kurių buvo atimta, kas žmogui brangiausia – laisvė ir Tėvynė. Lygiai prieš 82-jus metus, 1941-ųjų birželio 14-ąją, sovietai pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Joniškio skyriaus organizuotas minėjimas prasidėjo Joniškio traukinių stotyje, kur pagerbtas tremčių aukų atminimas, padėtos gėlės ir uždegtos žvakelės jau išėjusiems ir niekada negrįžusiems iš Sibiro platybių lietuviams.

Prisiminimais apie tremtį dalijosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkas Julius Lukys. Jis prisiminė, kaip viena naktis pakeitė daugelio šeimų gyvenimus ir pavertė juos kančios, netekčių ir išgyvenimų kupina istorija. Žiaurią tremtį išgyvenusiųjų patirtis tapo ištvermės, viltingos kančios ir laisvės ilgesio simboliu.

Minėjime dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, vicemerė Vaida Aleknavičienė, tremtiniai, savivaldybės ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus atstovai.

Joniškio traukinių stotyje dainas apie Lietuvos laisvę susirinkusiems skyrė folkloro ansamblis „Klėčia“ (vad. G. Andrašiūnas).

Po minėjimo lankytasi Joniškio senosiose kapinėse, kur buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakelės prie tremtiniams pastatyto kryžiaus ir paminklo žuvusiems partizanams.

Pirmieji Lietuvos gyventojų trėmimai pradėti 1941 m. birželio 14 d. 3 val. ryto. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą – Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Iki šiol tiksliai nenustatytas tikslus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA