REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 19 d. 15:37

Joniškyje iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybės inf.


292449

Vasario 16-osios šventinis minėjimas Joniškyje prasidėjo mišiomis, kurias Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukojo dekanas Remigijus Jurevičius. Po Šv. Mišių joniškiečiai ir miesto svečiai rinkosi prie Nepriklausomybės paminklo, kur vyko iškilmingas šventės minėjimas. Šalia paminklo suplevėsavo iškilmingai iškelta trispalvė, nuskambėjo Tautiška giesmė, uždegta atminimo ugnis.

„Garbinga Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji – brangi kiekvienam lietuviui. Tautos ir Signatarų kurta, su meile perduota ateities kartoms, Lietuva šiandien yra stipri ir iškili valstybė, mylima savo drąsių, darbščių ir išmintingų žmonių, gerbiama tarptautinės bendruomenės. Ačiū visiems, dėl kurių aktyvios pilietinės veiklos ir atkaklaus darbo mūsų Tėvynė stiprėja. Didžiuojamės mūsų vienybe ir Lietuvos garbe. Su gimtadieniu, Lietuva!“, – sveikindamas susirinkusius joniškiečius ir miesto svečius sakė Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

Joniškyje vykusiuose šventiniuose renginiuose dalyvavo miestų-partnerių delegacijos iš Bauskės, Duobelės ir Jelgavos savivaldybių (Latvijos Respublika).

Joniškio rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, politinių partijų, organizacijų ir įstaigų atstovai, mokyklos bendruomenės ir gyventojai pagerbė žuvusius už tautos laisvę, padėjo gėlių prie Nepriklausomybės paminklo.

Po minėjimo joniškiečiai ir miesto svečiai rinkosi į Joniškio kultūros centro koncertų salę, kur vyko Lietuvos nepriklausomybės dienai skirtas koncertas „Lietuviškos istorijos“. Žiūrovams muzikinius kūrinius dovanojo styginių instrumentų kvartetas „Archi Quartett“ ir Miglė Pivoriūnaitė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA