REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Sausio 20 d. 16:09

Joniškio rajone pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Užimtumo tarnyba

Šiauliai

Reporteris OdetaŠaltinis: Etaplius.lt


114347

Sausio 16 d. Joniškio rajono savivaldybės vadovai susitiko su Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento (toliau – Šiaulių KAD) atstovais.

Susitikimo metu Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė ir Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento vadovas Raimondas Šukys pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo abi įstaigos įsipareigoja įgyvendinti tarpusavio partnerystę bei bendradarbiavimą, siekiant didinti socialinių ir darbo rinkos partnerių vaidmenį, skatinant gyventojų užimtumą bei mažinant socialinę atskirtį Joniškio rajone.

Bendradarbiavimo susitarimo pasirašymas – pirmas žingsnis pradedant vykdyti naujas nedarbo mažinimo rajone priemones, kuriomis bus siekiama sugrąžinti į darbo rinką ilgalaikius bedarbius.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius atkreipė dėmesį, kad su Užimtumo tarnyba jau kuris laikas sklandžiai bendradarbiaujama, organizuojamos darbo rinkos dienos Joniškio seniūnijose, susitikimų metu bendraujama su rajono gyventojais bei verslininkais, siekiant padėti žmonėms įsidarbinti ir prisidėti prie krašto gerovės.

Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelio (toliau – modelis) įgyvendinimo Joniškio rajone 2020–2021 metais aptarimui. Šio modelio tikslas – užtikrinti aktyvios darbo rinkos politikos priemonių ir socialinės paramos suderinamumą, integruojant nedirbančius asmenis į darbo rinką, padidinti šias priemones įgyvendinančių institucijų bendradarbiavimo veiksmingumą bei palengvinti ilgą laiką nedirbančio asmens perėjimą nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje.

Šiaulių KAD direktorius trumpai pristatė jau vykdomų užimtumo didinimo dienos renginių, vykdomų seniūnijose, metu gautą informaciją. Taip pat supažindino su ilgalaikio bedarbio registruoto Šiaulių KAD Joniškio skyriuje portretu ir jo nedarbo priežastimis.

Savivaldybės vadovai ir svečiai džiaugėsi gautu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansavimu šio modelio įgyvendinimui ir jau pasiruošę kibti į darbus.

Administracijos direktorė Valė Kulvinskienė akcentavo, kad laukia intensyvus darbas, tačiau svarbiausia – žmogaus noras dirbti. „Tikimės, kad bendras komandinis darbas duos gerų rezultatų“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA