REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 12 d. 08:15

Joniškio mieste atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybės inf.


253654

Joniškio mieste (Livonijos g. 28) atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, skirti vaikams, netekusiems tėvų globos. Bendruomeninių vaikų globos namų tikslas – sudaryti globojamam (rūpinamam) vaikui artimas šeimai gyvenimo sąlygas ir aplinką, kurioje jis galėtų saugiai augti, tobulėti ir pasirengti savarankiškam gyvenimui bendruomenėje.

Atidarymo renginyje dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, ministrės patarėja Lauryna Filatovaitė ir Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vadovė Daina Urbonaitienė.

„Žmogus – svarbiausias. Meilė žmogui sukuria tinkamą aplinką kiekvienam pagal jo poreikius. Tikiuosi, kad šie bendruomeniniai vaikų globos namai bus vaikų prieglobstis. Esu dėkinga, kad vaikų svajonės pildosi ir vaikai augs šeimai artimoje aplinkoje“, – vizito metu sakė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Bendruomeninių vaikų globos namų atidarymo renginyje Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius pristatė Joniškio rajono bendruomeninių vaikų globos namų rekonstrukcijos procesą.

„Vaikai čia turi galimybę augti, mokytis, judėti į priekį ir džiaugtis vaikyste. Noriu, kad čia vaikai būtų laimingi čia gyvendami“, – sakė Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

Vizito metu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė apsilankė ir savarankiško gyvenimo namuose.

Joniškio rajono savivaldybės administracija siekdama Joniškio rajone sukurti sąlygas reikalingas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų, įgyvendino projektą „Joniškio rajono bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra“.

Projekto metu atlikti pastato esančio adresu Livonijos g. 28, Joniškis rekonstrukcijos darbai – nugriautas medinis administracinės paskirties pastatas, ant nugriauto pastato pamatų pastatytas apie 200 kv. m. vieno aukšto gyvenamasis namas. Rekonstruotas administracinės paskirties pastatas pritaikytas bendruomeninių vaikų globos namų bei neįgaliųjų poreikiams. Planuojama, kad naujuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvens 8 vaikai.

Bendruomeniniuose globos namuose apgyvendintus vaikus visą parą prižiūrės šeši darbuotojai: du socialiniai darbuotojai bei keturi individualios priežiūros specialistai. Jie ne tik bendraus su vaikais, bet ir mokys, kaip gyventi – drauge su jais gamins valgyti, skalbs, lygins, padės vaikams susitvarkyti, atstovaus jų interesams švietimo, medicinos įstaigose.

Įgyvendinant projektą įrengti ir du vaikų dienos centrai – „Erdvė“ (Kriukai) ir „Žadintuvas“ (Joniškis).

Projektas įgyvendintas Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo lėšos) ir Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA