REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 17 d. 10:33

Joniškio istorijos ir kultūros muziejus ruošiasi bendram projektui su Balvi savivaldybe

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybės inf.


251502

2022 m. spalio 4 d. Europos Komisija patvirtino Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą 2021–2027 m. Pirmasis kvietimas teikti Latvijos-Lietuvos programos projektinius pasiūlymus bus paskelbtas lapkričio 28 d.

Joniškio istorijos ir kultūros muziejus intensyviai ruošiasi programos projektinių pasiūlymų teikimui.

Vakar Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus atstovai kartu su Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičiene lankėsi Balvi savivaldybėje (Latvija).

Vizito metu joniškiečiai susitiko su Balvi savivaldybės atstovais ir aptarė bendradarbiavimo galimybes dalyvaujant Interreg programos paraiškų teikimo pirmajame etape. Susitikimo metu aptarti jau atlikti pasiruošiamieji ir laukiantys darbai.

Planuojama, kad Joniškio istorijos ir kultūros muziejus teiks bendrą projektinį pasiūlymą kartu su Balvi savivaldybe. Projektinio pasiūlymo tikslas – turizmo plėtojimas ir paveldo išsaugojimas.

Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos tikslas prisidėti prie tvarios ir darnios programos regionų socialinės ir ekonominės plėtros, padedant juos padaryti konkurencingus ir patrauklius gyventi, dirbti ir lankytis.

„Interreg“ yra viena iš pagrindinių Europos Sąjungos instrumentų, remiančių tarpvalstybinį bendradarbiavimą per projektų finansavimą. Juo siekiama kartu spręsti bendrus iššūkius ir rasti bendrų sprendimų tokiose srityse kaip sveikata, aplinka, moksliniai tyrimai, švietimas, transportas, tvari energija ir kt.

Spalio pabaigoje Balvi savivaldybės atstovai lankėsi Joniškyje ir susitiko su Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus atstovais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA