REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 15 d. 11:32

Jonavoje atverti bendruomeniniai globos namai: juose apsigyvens septyni be tėvų augantys jaunuoliai

Jonava

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


283540

Trečiadienį Jonavoje duris atvėrė nauji bendruomeniniai globos namai. Juose apsigyvens septyni iš Vaiko ir šeimos gerovės centro perkelti be tėvų augantys nepilnamečiai.

„Sveikinu su įkurtuvėmis ir linkiu užaugti šiuose namuose stipriems ir savarankiškiems, kad vėliau mokėtumėte kurti savo gyvenimus patys ir galėtumėte padėti kitiems“, – globos namų atidaryme jaunuoliams linkėjo rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Anot Jonavos savivaldybės, pradžių gyvenamąjį namą planuota vaikams nupirkti, tačiau net septynis kartus vykdant pirkimo procedūras, nebuvo gauta nė vieno pasiūlymo arba pasiūlytas variantas neatitiko nustatytų reikalavimų.

Tuomet nuspręsta pastatyti naują gyvenamąjį namą, jį pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, nupirkti baldus ir visą reikalingą įrangą.

Projekto vertė siekia 553 tūkst. eurų, jis finansuotas ES lėšomis.

Bendruomeniniai vaikų globos namai Panerių gatvėje yra antrieji tokie namai Jonavos rajone. Pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai 2017 m. įsteigti Kulvoje, atnaujinus ir pritaikius buvusio lopšelio-darželio patalpas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA